Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تدابیر حمایتی بانک مرکزی بریتانیا تابستان امسال تقویت خواهد شد

تدابیر حمایتی بانک مرکزی بریتانیا تابستان امسال تقویت خواهد شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا یا همان بانک انگلستان برای دومین بار پس از برگزاری همه پرسی در این کشور و مشخص شدن نتیجه آن مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا تدابیر و مواضع نهاد تحت امرش را روشن…

آگهی

مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا یا همان بانک انگلستان برای دومین بار پس از برگزاری همه پرسی در این کشور و مشخص شدن نتیجه آن مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا تدابیر و مواضع نهاد تحت امرش را روشن کرد.

هدف اصلی بانک مرکزی بریتانیا مقابله با آشفتگی پس از برکسیت، تنظیم نرخ تورم و ارزش پوند و در نهایت تقویت روند رشد اقتصادی کشور است.

رییس بانک انگلستان گفت: «چشم اندازهای اقتصادی نسبتا تیره و تار شده و اجرای تدابیر حمایتی طی تابستان امسال احتمالا ضروری است. کمیته سیاست پولی ۱۴ ژوئیه وضعیت موجود را ترسیم خواهد کرد و در گزارش مربوط به نرخ تورم در ماه اوت، تحقیقات کامل به همراه پیش بینی های جدید منعکس خواهد شد. در ماه اوت همچنین ساز و کارهای موجود برای اجرای تدابیر حمایتی پولی در صورت ضرورت، به بحث گذاشته خواهد شد.»

پیش بینی می شود نرخ بهره بانک مرکزی بریتانیا کاهش یابد و برنامه بازخرید اوراق قرضه این نهاد تقویت شود. نرخ بهره بانکی این نهاد در حال حاضر ۰.۵ درصد است.

بازار بورس لندن بلافاصله به سخنان مارک کارنی واکنش مثبت نشان داد. شاخص سهام در پایان کار این بازار ۲.۲۷ درصد افزایش یافت. گرایشی مشابه نیز در اکثر بازارهای بورس اروپایی گزارش شده است.

همزمان نرخ بهره استقراض دولتی در اروپا و حتی در ایالات متحده آمریکا با روشن شدن موضع بانک انگلستان کاهش یافت.

پیش از این رییس بانک مرکزی بریتانیا از آمادگی این نهاد برای اختصاص مبلغی معادل ۲۵۰ میلیارد پوند جهت بازگرداندن آرامش به بازار و مقابله با تبعات برکسیت خبر داده بود.

مارک کارنی کانادایی از جمله مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. وی پیش بینی کرده خروج این کشور مساوی خواهد بود با گرفتاری به رکود اقتصادی.

وحشت بازارهای جهانی از خروج بریتانیا به حدی است که بانکهای بزرگ مرکزی دنیا از جمله بانک مرکزی اروپا، ایالات متحده آمریکا و چین آمادگی خود را برای تزریق نقدینگی به سیستم مالی و بانکی اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟