Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرقت از بانک مرکزی بنگلادش، استعفای رییس بانک

سرقت از بانک مرکزی بنگلادش، استعفای رییس بانک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رییس بانک مرکزی بنگلادش روز سه شنبه استعفا کرد. تصمیم عطی رحمان پس از آن رسانه ای شد که وزارت اقتصاد این کشور خبر سرقت دهها میلیون دلاری از حساب ارزی

آگهی

رییس بانک مرکزی بنگلادش روز سه شنبه استعفا کرد. تصمیم عطی رحمان پس از آن رسانه ای شد که وزارت اقتصاد این کشور خبر سرقت دهها میلیون دلاری از حساب ارزی این کشور را تایید کرد.

بین چهارم و پنجم فوریه ۸۱ میلیون دلار از داراییهای این بانک طی یک حمله کم نظیر سایبری از حسابی در نیویورک به سرقت رفته است.

آقای رحمان با بیان اینکه استعفایش مورد پذیرش خانم شیخ حسینه، نخست وزیر قرار گرفته، اضافه کرد: «هدف من از استعفا، پاسداری از وجهه بانک مرکزی بود. من داوطلبانه کنار رفتم تا از نظر اخلاقی و وجدانی، حرکت مثبتی انجام داده باشم. در کشورما کمتر شاهد آنیم که مقامی با قبول مسئولیت اخلاقی اتفاق پیش آمده، استعفا کند.»

از قرار معلوم بیش از۳۰ میلیون دلار از مبلغ سرقت شده به صورت نقد در دست یک عامل چینی فعال در کازینوهای مانیل دیده شده، مسئله ای که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، امکان عودت مبلغ را با تردید مواجه می کند.

با این حال سوبانهار ساها، مدیر عامل بانک مرکزی بنگلادش نظر متفاوتی دارد. او می گوید: «واحد ضد پولشویی و بانک مرکزی فیلیپین در حال بررسی مبلغی هستند که به حسابی در این کشور انتقال داده شده. طبق گزارشهایی که از طریق رسانه ها به ما رسیده بانک آخر در فیلیپین بدون انجام بررسی های لازم، ادامه پردازش عملیات بانکی را امکان پذیر ساخته است.»

در همین حال، بانک مرکزی ایالات آمریکا اعلام کرده است که نشانه ای از رخنه به سیستم بانکی خود در نیویورک نیافته است اما برای روشن شدن مسئله، با مقامات بنگلادشی همکاری خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال در بنگلادش در پی سرقت چند میلیون دلاری از بانک مرکزی

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند