Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رشد غافلگیرکننده فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان

رشد غافلگیرکننده فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرغم کندی آهنگ رشد اقتصادی چین از جمله مشتریان محصولات آلمانی، تهدیدهای حملات تروریستی در اروپا و رسوایی که شرکت فولکس واگن با آن درگیر است،

آگهی

علیرغم کندی آهنگ رشد اقتصادی چین از جمله مشتریان محصولات آلمانی، تهدیدهای حملات تروریستی در اروپا و رسوایی که شرکت فولکس واگن با آن درگیر است، فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان در ماه نوامبر سال جاری به بالاترین میزان رشد از ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ رسیده است.

شاخص موسسه مطالعات اقتصادی آلمان «ایفو» از این فعالیتها به رقم ۱۰۹ واحد رسیده که نسبت به ماه پیش از آن ۱.۲ واحد رشد دارد.

کلاوس وولرابه، اقتصاددان از موسسه ایفو گفت: «. بدلیل وقوع حملات در پاریس پیش بینی می شد شاخص ایفو با افت همراه باشد. اما در واکنشهای پس از این وقایع تغییری ایجاد نشده است. این به معنای آنست که با روندی روبه رشد مواجه هستیم. ظاهرا تردید بازارها تاثیری بر روی اقتصاد آلمان نداشته است.»

رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ به رقم ۰.۳ درصد رسیده است. افزایش مصرف داخلی به جای صادرات در بالابردن آمار رشد اقتصادی کشور نقش داشته است.

همواره بخش صادرات از جمله مهمترین عامل محرکه اقتصاد آلمان بشمار می رود. کندی آهنگ رشد اقتصادی چین در افت حجم صادرات این کشور تاثیر مستقیمی داشته است. اما علیرغم این افت، کارآفرینان آلمانی به اوضاع اقتصادی کشور اعتماد دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟