بریتانیا خواهان اصلاحات دوجانبه در نظام پولی اتحادیه اروپا شد

بریتانیا خواهان اصلاحات دوجانبه در نظام پولی اتحادیه اروپا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا، خواهان انجام اصلاحات مالی از سوی اعضای اتحادیه اروپا برای تضمین منافع اقتصادی همه اعضا شد. به گفته او، هم کشورهای

آگهی

جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا، خواهان انجام اصلاحات مالی از سوی اعضای اتحادیه اروپا برای تضمین منافع اقتصادی همه اعضا شد. به گفته او، هم کشورهای عضو حوزه یورو و هم کشورهایی که به حوزه پول مشترک اروپایی نپیوسته اند باید به انجام اصلاحاتی اقدام کنند.

وزیر دارایی بریتانیا که روز سه شنبه، در جریان اجلاس اتحادیه در برلین سخن می گفت، خطاب به کشورهای عضو حوزه یورو گفت: «ما بریتانیایی ها می توانیم با انجام اصلاحات ماندگار و ضروری برای تقویت یورو به شما کمک کنیم. در مقابل، شما نیز می توانید با انجام اصلاحاتی به ما کمک کنید که منافع کشورهای بیرون از حوزه یورو را تضمین می کنند.»

شهروندان بریتانیا در یک همه پرسی در پایان سال ۲۰۱۷ در مورد ماندن یا بیرون رفتن این کشور از اتحادیه اروپا تصمیم گیری می کنند. دولت بریتانیا از آن بیم دارد که تصمیمات تازه اعضای حوزه یورو برای تقویت پول مشترک اروپایی به تضعیف نظام پولی این کشور منجر شود و شهروندان را به بیرون بردن بریتانیا از اتحادیه اروپا تشویق کند.

حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، مدافع باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا است و به تازگی تلاشهای خود برای بهبود وضعیت بریتانیا در این اتحادیه را افزایش داده است. در صورت موفقیت این حزب در همه پرسی و انتخابات آتی، آزبورن بخت زیادی برای جانشینی کامرون و رسیدن به نخست وزیری بریتانیا دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ دلار آمریکا در بازار تهران به بالاترین سطح در ۲۳ روز گذشته رسید

طلای شیطان چیست و چرا استخراج آن بسیار خطرناک است؟

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند