فولکس واگن برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود فراخوان می دهد

فولکس واگن برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود فراخوان می دهد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان از شرکت فولکس واگن خواسته تا نسبت به فراخواندن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اتومبیل ساخت این کمپانی اقدام

آگهی

نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان از شرکت فولکس واگن خواسته تا نسبت به فراخواندن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اتومبیل ساخت این کمپانی اقدام کند. این تقاضا در پی رسوایی مجهز بودن برخی از خودروهای ساخت این شرکت به نرم افزارهای مختل کننده تستهای آلایندگی هوا مطرح می شود.

الکساندر دوبرینت، وزیر راه و ترابری آلمان گفت: «براساس برآوردهای نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان این تعداد از اتومبیلها دارای موتورهای مجهز به سیستم مختل کننده تستهای میزان آلایندگی هوا هستند. فولکس واگن باید این نرم افزارها را از خودروها حذف و تدابیری برای انطباق با قوانین ضد آلایندگی هوا اتخاذ کند.»

فولکس واگن در آخرین ارزیابی های خود اعلام کرد حدود ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای ساخت این شرکت مجهز به نرم افزارهای مختل کننده تستها بوده اند. براساس آخرین خبرها این کمپانی برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود در اروپا فراخوان خواهد داد.

از سوی دیگر خبرها از بازرسی پلیس ایتالیا از دفتر فولکس واگن در شهر ورونا و دفتر مرکزی لامبورگینی کمپانی وابسته به فولکس واگن در شهر بلونیا حکایت دارد. لامبورگینی سازنده خودروهای اسپورت در سال ۱۹۹۸ میلادی به تملک فولکس واگن درآمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند