Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بانک مرکزی اروپا به قطع کمک مالی اضطراری خود به بانک های یونان می اندیشد

بانک مرکزی اروپا به قطع کمک مالی اضطراری خود به بانک های یونان می اندیشد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بانک مرکزی اروپا روز یکشنبه از احتمال قطع کمک مالی اضطراری خود به بانک های یونان خبر داد. موافقت پارلمان یونان در نخستین ساعات بامداد امروز یکشنبه با

آگهی

بانک مرکزی اروپا روز یکشنبه از احتمال قطع کمک مالی اضطراری خود به بانک های یونان خبر داد.

موافقت پارلمان یونان در نخستین ساعات بامداد امروز یکشنبه با درخواست نخست وزیر برای به همه پرسی گذاشتن شرایط پیشنهادی اعتبار دهندگان بین المللی خشم اروپا را برانگیخته است.

اعضای گروه یورو این تصمیم را به مثابه پایان گفتگوهایی سخت و فشره با آتن توصیف می کنند که از پنج ماه پیش آغاز شده است.

اما الکسیس سیپراس از مردم کشورش خواسته تا با اعلام مخالفت خود در همه پرسی یکشنبه آینده، پنجم ژوییه به وی امکان دهند تا در گفتگوها با شرکای اروپایی قوی تر ظاهر شود.

در حالی که مهلت بازپرداخت بخشی از بدهی های آتن به صندوق بین المللی پول روز سه شنبه به پایان می رسد وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو از تمدید برنامه کمک مالی به آتن پس از این تاریخ خودداری کردند.

یونان هم اکنون با وضعیت بسیار پیچیده و حساسی روبروست. بانک های این کشور که با کمبود شدید نقدینگی روبرو هستند روی وام ضروری بانک مرکزی اروپا حساب کرده اند. این در حالی است که طی روزهای اخیر از طول صف های مشتریان بانکها برای بیرون کشیدن پول هایشان کاسته نشده است.

عباراتی چون« شان و کرامت»، «کابوس»، «فاجعه» «در اتحادیه اروپا می مانیم» که بر صفحه اول روزنامه های امروز صبح یونان نقش بسته تا حدی گویای وضعیت متناقض و مبهم موجود این کشور است و پیامدهای آن احتملا از فردا دوشنبه بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار خواهد دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با تایید پارلمان، یونان به استقبال همه پرسی برنامه کمکهای مالی می رود

حوزه یورو با تمدید برنامه کمک مالی به یونان مخالفت کرد

بیم و امید یونانی ها از تصمیم نخست وزیر