Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

با تایید پارلمان، یونان به استقبال همه پرسی برنامه کمکهای مالی می رود

با تایید پارلمان، یونان به استقبال همه پرسی برنامه کمکهای مالی می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر یونان شنبه میهمان پارلمان این کشور بود تا نمایندگان را برای برگزاری همه پرسی برنامه کمکهای مالی متقاعد کند و سرانجام رای موافق پارلمان به

آگهی

نخست وزیر یونان شنبه میهمان پارلمان این کشور بود تا نمایندگان را برای برگزاری همه پرسی برنامه کمکهای مالی متقاعد کند و سرانجام رای موافق پارلمان به طرح همه پرسی نشان داد که نخست وزیر در این کار موفق بوده است. ۱۷۸ نماینده پارلمان برگزاری همه پرسی را تایید کردند و صد و بیست نفر به آن رای مخالف دادند.

احزاب چپ رادیکال، حامی اصلی دولت یونان، ملی گراها و راستهای افراطی از جمله احزاب موافق طرح این همه پرسی بودند که قرار است یکشنبه آینده پنجم ژوییه برگزار شود.

این تصمیم پارلمان در حالی اتخاذ می شود که وزرای دارایی کشورهای حوزه یورو نیز در نشستی از تمدید برنامه کمک مالی به یونان خودداری کردند. کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول نیز برگزاری همه پرسی یکشنبه آینده را بدلیل پایان مهلت بازپرداخت بدهی های یونان به این نهاد مالی بین المللی، بی اهمیت خواند. مهلت پایانی یونان برای پرداخت بدهی ها سی ام ژوئن تعیین شده بود.

خبرنگار ما از آتن می گوید: “پس از تنشهای زیاد میان مخالفان دولت و چپهای رادیکال در پارلمان سرانجام ائتلاف حامی دولت توانست پیشنهاد همه پرسی را به کرسی بنشاند. این همه پرسی یکشنبه آینده برگزار خواهد شد، همه پرسی که آینده یونان، اروپا و منطقه مالی یورو را به چالش می کشد. تنها مردم یونان هستند که در نتیجه این همه پرسی می توانند تاثیر بگذارند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوزه یورو با تمدید برنامه کمک مالی به یونان مخالفت کرد

بیم و امید یونانی ها از تصمیم نخست وزیر

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان