Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شرکت فرست گروپ، ریچارد برانسون را کنار زد

شرکت فرست گروپ، ریچارد برانسون را کنار زد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه راه آهن “وست کوست” در بریتانیا از ماه دسامبر امسال در اختیار شرکت “فرست گروپ” خواهد بود. این شرکت توانست این قرار داد را در جریان یک مزایده از آن خود کند و رقیبش “ویرجین ترینز” که متعلق به ریچارد برانسون میلیاردر بریتانیایی است را کنار بزند.

ارزش این قرارداد حدود هفت و نیم میلیارد یورو است و شرکت فرست گروپ با پرداخت این مبلغ از حق انحصاری فعالیت در پر رفت و آمدترین شبکه راه آهن بریتانیا، بین لندن و اسکاتلند، برای سیزده سال آینده برخوردار خواهد بود.

اتحادیه های کارگری پیش از این درباره قیمت این معامله هشدار داده و گفته بودند که فرست گروپ ناچار از کاهش هزینه هاست و بنابراین کارکنان بسیاری شغل خود را از دست خواهند داد و مسافران باید بلیط گرانتری بخرند. با این حال وزارت حمل و نقل بریتانیا می گوید چنین اتفاقی نخواهد افتاد و کرایه رفت و آمد ظرف دو سال آینده کاهش خواهد یافت.

اما تغییرات احتمالی را سی و یک میلیون نفری که ترافیک کنونی این شبکه را تشکیل می دهند خواهند دید. این ترافیک در حال افزایش است و فرست گروپ در طرح خود راه اندازی یازده قطار جدید شامل روزانه بیش از دوازده هزار صندلی اضافی را درنظر گرفته است.

شرکت ویرجین، رقیب فرست گروپ، این انتخاب دولت را یک ریسک دانسته و ریچارد برانسون صاحب آن که از سال 1997 این شبکه را در اختیار داشته قصد دارد فعالیت در شبکه راه آهن بریتانیا را ترک کند. او می گوید که این معامله به ورشکستگی منجر خواهد شد.

به نظر می رسد او در این نظر تنها نیست، زیرا شاخص سهام فرست گروپ روز چهارشنبه در لندن با افتی 6.1 درصدی روبرو بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه آنچه باید درباره سفر ریچارد برانسون میلیاردر بریتانیایی به فضا دانست

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس