اعتراضات ایران؛ ادامه تظاهرات دانشجویی همزمان با تهدید به تحریم «سرکوبگران» از سوی اروپا

اعتراضات خیابانی سراسری در ایران
اعتراضات خیابانی سراسری در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند

آگهی

اعتراضات سراسری در ایران در واکنش به مرگ مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله‌ای که در بازداشت گشت ارشاد جان سپرد، به هجدهمین روز متوالی خود رسیده است؛ اعتراضاتی که سرکوب شدید و خشن نیروهای امنیتی را در پی داشته است. 

روز گذشته سرانجام علی خامنه‌ای پس از سکونی طولانی درباره این حوادث صحبت کرد و اعتراضات را توطئه برنامه‌ریزی شده دشمن و به ویژه آمریکا و اسرائيل دانست. او در سخنرانی تند خود همچنین حمایت‌های چهره‌های فرهنگی و ورزشی از این اعتراضات را بی‌ارزش و کم اهمیت خواند.

 در عین حال حتی پس از سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، اعتراضات به ویژه در دانشگاه‌ها ادامه پیدا کرد و معترضان با سر دادن شعارهای ضدحکومتی نارضایتی خود را فریاد زدند. 

اینترنت همچنان در ایران با اختلال شدید مواجه است و کاربران برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و و پیام‌رسان‌ها با مشکلات عدیده‌ای رو به رو هستند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز گذشته در بیانیه‌ای تند تهدید کرد که برای نقض حقوق بشر، تحریم‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع خواهد کرد. 

آخرین خبرها، گزارش‌ها و واکنش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز سه‌شنبه ۱۲ مهر برابر با ۴ اکتبر را در این مطلب پیگیری کنید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش سازمان ملل درباره ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و مسئولیت مرگ مهسا امینی؛ پیامدها و واکنش‌ ایران

بر اساس گزارش‌های غیررسمی میزان مشارکت در انتخابات ایران به کمترین حد از زمان وقوع انقلاب رسید

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ایران آغاز شد