Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دبی؛ بهترین قناد دنیا سفیر فرانسه در اکسپو۲۰۲۰ می‌شود

 جسیکا پِرِه‌آلپاتو، سرآشپز فرانسوی که عنوان بهترین قناد دنیا را در کارنامه دارد
جسیکا پِرِه‌آلپاتو، سرآشپز فرانسوی که عنوان بهترین قناد دنیا را در کارنامه دارد Copyright EURONEWS VIDEOCredit: Dubai
Copyright EURONEWS VIDEO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنج ماه مانده تا برپایی اکسپو۲۰۲۰ در شهر دبی، جسیکا پرِه‌آلپاتو برای ما توضیح می‌دهد که دستور دسر ویژه او برای نمایشگاه نسبت به نسخه اولیه آن تغییرات زیادی کرده است.

آگهی

یورونیوز چند ماه مانده تا برگزاری اکسپو۲۰۲۰ به آشپزخانه کافه رستوران «بولود» در هتل سوفیتلِ شهر دبی سری زده تا از نزدیک شما را با سرآشپز جسیکا پرِه‌آلپاتو و دستور تهیه دسر خوش‌مزه او آشنا کند.

جسیکا پرِه‌آلپاتو که دارای جوایز متعدد آشپزی و تهیه دسر و شیرینی است به عنوان سفیر فرانسه محصول خود را در اکسپو۲۰۲۰ ارائه خواهد کرد. این نخستین عنوان و لقبی نیست که برای معرفی هنر و مهارت‌های سرآشپز جسیکا به وی اعطا شده است.

این سرآشپز فرانسوی سال ۲۰۱۹ در میان برگزیدگان جوایز پنجاه رستوران برتر جهان عنوان بهترین قناد و شیرینی‌پز جهان را به خود اختصاص داد.

جسیکا پرِه‌آلپاتو بواسطه حرفه والدینش که صاحب یک نانوایی و شیرینی‌پزی بودند در این مسیر گام نهاد. وی برای کسب مهارت بیشتر دوره‌های تخصصی را در مدرسه هتل‌داری مشهور بیارتز طی کرد.

او اکنون به عنوان سرآشپز قسمت شیرینی‌پزی و دسرِ رستوران آلن دوکاس با سه ستاره‌ میشلن در هتلِ لوکسِ «پلازا آتنه» واقع در خیابان شانزه‌لیزه شهر پاریس مشغول به کار است.

EURONEWS VIDEO
دسر ویژه‌ای که جسیکا پِرِه‌آلپاتو برای ارائه دراکسپو۲۰۲۰ تدارک دیده استEURONEWS VIDEOCredit: Dubai

سبک آشپزی ملهم از طبیعت

سبک آشپزی و شیرینی‌پزی جسیکا پرِه‌آلپاتو برگرفته از مفهوم «طبیعت» است که آلن دوکاس مبدع و مروج آن بود. با این رویکرد ضمن لحاظ کردن عنصر طبیعی بودن طعم،‌ سلامت تغذیه نیز در اولویت قرار می‌گیرد.

او به عنوان مثال از توت‌فرنگی و عسل به عنوان شیرین‌کننده‌های طبیعی در دسرها و شیرینی‌هایی استفاده می‌کند که به طور سنتی مقادیر زیادی شکر برای تهیه آنها به کار برده می‌شود.

جسیکا پرِه‌آلپاتو توجه ویژه‌ای به محصولات محلی دارد و از تولید کنندگان محلی با شور و اشتیاق اینچنین صحبت می‌کند: «آنها افراد بزرگی هستند و ما باید به آنها کمک کنیم.»

او از انواع خرماهای محلی که در این منطقه یافت می‌شود نیز برای تهیه دسر ویژه خود استفاده می‌کند.

EURONEWS VIDEO
استفاده از خرماهای محلی برای تهیه دسرEURONEWS VIDEOCredit: Dubai

سبک او در آشپزی و تهیه شیرینی و دسر که با موضوع و تمِ اکسپو۲۰۰۰ همخوانی دارد بر عنصر پایداری و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست استوار شده است. ترکیب میوه های فصلی با مواد اولیه محلی یکی از راه های دستیابی او به این هدف است.

دستور تهیه دسر ویژه هوای گرم دبی

دسر ویژه سرآشپز جسیکا که در غرفه فرانسه عرضه خواهد شد با الهام از اقلیم گرم شهر دوبی تهیه و تدارک دیده می‌شود. طرح او در واقع تهیه دسری خنک و تر و تازه با ترکیبات خاص برای ارائه به بازدیدکنندگان در دمای بالای شهر دبی است.

سرآشپز فرانسوی از خمیر این خرماها به منظور یک افزودنی نرم کننده به دسر خود استفاده می‌کند که تکه‌های هندوانه تفت داده شده در عسل هم بخش دیگری از آن را تشکیل می‌دهند.

EURONEWS VIDEO
هندوانه تفت داده شده درعسل بخشی از دسر ویژه‌‌ جسیکا پره‌آلپاتو را تشکیل می‌دهدEURONEWS VIDEOCredit: Dubai

پنج ماه مانده تا برپایی اکسپو۲۰۲۰ در شهر دوبی، جسیکا پرِه‌آلپاتو برای ما توضیح می‌دهد که دستور دسر ویژه او برای نماشگاه نسبت به نسخه اولیه آن تغییرات زیادی کرده است. به عنوان مثال وی در نظر دارد در این دسر هندوانه را با میوه دیگری جایگزین کند که هنگام سرو به تعداد زیاد تغییری در آن ایجاد نشود.

او در ادامه توضیح می دهد: «وقتی در فرانسه دسر درست می كنم، به زمان زیادی نیاز دارم. برای تهیه دسری كه همه مردم دوست داشته باشند، به سه هفته تا یك ماه زمان نیاز دارم.»

اکسپو۲۰۲۰ نوامبر ۲۰۲۱ تا آوریل ۲۰۲۲

اکسپو ۲۰۲۰ یک نمایشگاه جهانی است که نوامبر ۲۰۱۳ به ثبت و تایید دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) در پاریس رسید. دبی در امارات عربی به همراه شهرهای اکاترینبرگ روسیه، ازمیر ترکیه و سائوپائولو از برزیل از جمله شهرهایی بودند که سال ۲۰۲۰ برای برپایی این نمایشگاه پیشنهاد شدند.

برپایی اکسپو۲۰۲۰ در دبی سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ لغو و به امسال موکول شد. این نمایشگاه بین‌المللی از ابتدای اکتبر ۲۰۲۱ تا پایان مارس ۲۰۲۲ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طعم ویژهٔ نیکئی، تلفیق آشپزی دو فرهنگ ژاپن و پرو

خوراک ماهی کاد با سس میزوی سیاه؛ غذای رستوران ممتاز ژاپنی در دبی

مزه؛ طعم همبرگرهای خانگی و ارگانیک پیکل در دُبی