مزه؛ طعم همبرگرهای خانگی و ارگانیک پیکل در دُبی

مزه؛ طعم همبرگرهای خانگی و ارگانیک پیکل در دُبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

«بازار خوراک دُبی بسیار متنوع است اما احساس کردیم جایی برای نوعی غذای خاص، که به یکجور سبک زندگی خاص هم مربوط باشد خالی است.»

یک همبرگرفروشی جدید، در شهری بزرگ که گوشه‌وکنارش پر از همبرگرفروشی است چطور به موفقیت می‌رسد؟ پاسخ را شاید بتوان در شعار همبرگرفروشی زنجیره‌ای «پیکل» یافت؛ «ساده، نه ابتدایی».

استیو فلاویت، مالک این رستوران‌ها که پیشتر در رستوران‌های درجهٔ یک کار کرده بود می‌خواست شیوهٔ تهیهٔ غذا با مواد درجهٔ یک را وارد بازار فست‌فود کند. 

او دربارهٔ انگیزهٔ آغاز کارش می‌گوید: «بازار خوراک دُبی بسیار متنوع است اما احساس کردیم جایی برای نوعی غذای خاص، که به یکجور سبک زندگی خاص هم مربوط باشد خالی است.»

معروف‌ترین برگر پیکل، «نشویل چیکن ساندو» (ساندویچ جوجه فلفلی نشویل) نام دارد و گوشت جوجه‌اش که ارگانیک و عاری هورمون و داروست یک شب در سس مخصوص خوابانده می‌شود و روز بعد پس از آغشته شدن به چند لایه سس و آرد سوخاری برشته می‌شود.

نام پیکل از خیارشورهای خاص و دست‌ساز این فروشگاه می‌آید که ۱۲ نوع چاشنی و ادویه در آنهاست و خبر از دقت در جزئیات کار می‌دهد. 

هدف گردانندگان پیکل ارائه برگرهای باکیفیت بالا با قیمت نسبتا مناسب بوده، چیزبرگرهای او ۳۰ درهم یا حدود ۷/۲ دلار قیمت دارند و مواد اولیه آنها همگی تازه و خانگی است.

استیو فلاویت، اولین مغازه‌اش را سال ۲۰۱۹ در منطقهٔ مسکونی جمیرا لیک تاورز دُبی راه‌اندازی کرد و اینک یعنی طی سه سال هشت شعبه باز کرده و ساندویچ‌های معروف او از ساندویچ مرغ و گوشت گرفته تا چیزبرگر تماما گیاهی بسیار پرطرفدارند.

مطالب مرتبط