خوراک ماهی کاد با سس میزوی سیاه؛ غذای رستوران ممتاز ژاپنی در دبی

خوراک ماهی کاد با سس میزوی سیاه؛ غذای رستوران ممتاز ژاپنی در دبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

سرآشپز برای طعم دادن به گوشت ماهی آن را ۲۴ ساعت در مخلوطی از سس میزوی سرخ و سفید با ساکی و عسل می‌خواباند.

رستوران ژاپنی کاتسویا با رویکرد تازه‌اش به غذاهای سنتی ژاپنی اعتبار بسیاری کسب کرده است. این رستوران که در ایالات متحده محبوب مشاهیر است اخیرا شعبهٔ تازه‌ای در هتل هاید دُبی افتتاح کرده است.

این رستوران با علاوه بر سوشی و ساشیمی معروفش، «خوراک ماهی کاد با سس میزوی سیاه» را دارد که بسیار محبوب است.

سرآشپز این رستوران پاول نیگای است. سرآشپز نیگای برای طعم دادن به گوشت ماهی آن را ۲۴ ساعت در مخلوطی از سس میزوی سرخ و سفید با ساکی و عسل می‌خواباند.

او از درآوردن هر تیغ باقی مانده در گوشت ماهی با افزودن خمیر میزو دوباره به آن طعم می‌دهد و آنگاه آن را روی روباتایاکی که منقل سنتی ژاپنی است با آتش زغال کباب می‌کند. این نوع پخت روستایی ویژهٔ مناطق شمالی ژاپن است.

نیگای ماهی را روی لایهٔ نازکی از ترب سفید و همچنین ورقهٔ نازکی از چوب سرو روی منقل می‌گذارد تا حرارت زیاد گوشت لطیف ماهی را نسوزاند و گوشت همزمان طعم دودی بگیرد.

او سپس مقداری از دود ماهی کبابی را زیر سرپوشی شیشه‌ای روی بشقاب نگاه می‌دارد که در زمان سرو کردن روی میز جلوهٔ خاصی به این غذای معروف می‌دهد.

پاول نیگای مهارت خود را با غذاهای اصیل سرآشپز معروف کاتسویا اوچئی،‌ مبدع رستوران‌های کاتسویا، تلفیق کرده و بنابراین شعبهٔ این رستوران خیلی زود به یکی از پرطرفدارترین رستوران‌های دُبی بدل شده است.

مطالب مرتبط