گردشگری در سانیا؛ از ورزشهای آبی تا صخره‌نوردی در کنار آبشار

گردشگری در سانیا؛ از ورزشهای آبی تا صخره‌نوردی در کنار آبشار
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«اینجا مناظر زیبای ساحلی،‌ آب شفاف و ماسهٔ روشن داریم. بیش از بیست نوع ورزش‌ و تفریح آبی داریم نظیر غواصی، قایق‌سواری، جت اسکی، اسکی روی آب و غیره.»

آگهی

سانیا واقع در جنوب جزیرهٔ هاینانِ چین با سواحل زیبا و هوای استوایی‌اش جان می‌دهد برای خستگی در کردن، اما اگر اهل هیجان هم باشید، ماجراجویی‌ دریایی و هوایی هم در آن کم نیست.

می‌توانید از جزیرهٔ فونیکس سوار هلیکوپتر تفریحی شوید و چشم‌اندازی تماشایی از سواحل داشته باشید؛ منظره‌ای ۳۶۰ درجه از خلیج سانیا و سواحل زیبای آن که افق چشمگیری دارند.

تفریحات زیادی هم کنار ساحل هست. کافی است نیم ساعتی سوار کشتی شوید تا به جزیرهٔ واژی‌زو برسید. اینجا برای علاقمندان ورزشهای آبی هم جذابیت بسیاری دارد.

مسئولان بخش تفریحات آبی در ساحل سانیا می‌گوید:‌ «واژی‌زو، در چین مقصد گردشگری مهمی است. اینجا مناظر زیبای ساحلی،‌ آب شفاف و ماسهٔ روشن داریم. بیش از بیست نوع ورزش‌ و تفریح آبی اینجا داریم نظیر غواصی، قایق‌سواری، جت اسکی، اسکی روی آب و اسکی و آب‌چترسواری.»

بسیاری از این گردشگران برای اولین بار است که غواصی می‌کنند. دنیای زیر آبِ اینجا جهان دیگری است؛ با صخره‌های مرجانی و حیات دریایی رنگارنگِ ویژهٔ آب گرم.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک زن گردشگر چینی اولین تجربهٔ خود از سانیا و غواصی را جذاب توصیف می‌کند و می‌گوید: «مربی ما بسیار با حوصله بود. آرام آرام من را به عمق آب برد. منظرهٔ خیلی زیبایی دیدم از مرجان‌ها و ماهی‌های رنگارنگ و صدف‌ها. آب واقعا شفاف بود.»

منطقه ویژهٔ گردشگریِ یانودا در قلب جنگل‌های بارانی واقع شده و کوهنوردی در کنار آبشارهای کوچک و بزرگِ اینجا بسیار هیجان انگیز است و بعد از صخره‌نوردی روزانه، وقت برگشتن و لذت بردن از منظرهٔ غروب و زندگی شبانهٔ سانیا می‌رسد.

شبهای سانیا هم مناظر دلپذیر و سرزنده‌ای دارد سرشار از کافه‌ها و بارها، و همراه با موسیقی زنده و نمایشهای فرهنگی. در خیابان بای‌واگو، رستوران‌های متنوعی در کار است؛ از رستوران‌های سنتی چینی تا رستوران‌های بین‌المللی.

کوان یانگ که وبسایتی را راه اندازی کرده است ویژهٔ بازدیدکنندگان خارجی می‌گوید: «انواع غذا و نوشیدنی اینجا هست، غذای غربی یا دریایی، با طعم‌های تند و تیز یا شیرین. اینجا هم برای خانواده مناسب است و هم برای جوانان.»

چه به‌دنبال هیجان باشید یا آرامش کنار ساحل، یا فقط گذراندن شبی خوش، سانیا جزیره‌ای است که هر‌گونه امکانِ تفریحی را در خود دارد. 

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

چین؛ شهر ساحلی سانیا برای برگزاری بازیهای ساحلی آسیا آماده می شود

سانیا در چین؛ فرصتی برای لذت همزمان از کار و تفریح

شهر ساحلی سانیای چین برای جذب گردشگر جا پای دبی می‌گذارد