Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سانیا در چین؛ فرصتی برای لذت همزمان از کار و تفریح

سانیا در چین؛ فرصتی برای لذت همزمان از کار و تفریح
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیمن امبلینگ، خبرنگار یورونیوز: هیچ‌کدام از مهاجرانی که من اینجا در سانیا دیدم، نگاهی به گذشته نداشتند. همۀ آنها به وضوح از شغلشان لذت می‌بردند و از زندگی در این جزیره بهشتی نهایت استفاده را می‌کردند.

آگهی

شمار گردشگرانی که به شهر ساحلی سانیا در جنوبی‌ترین بخش جزیرۀ هاینان چین می‌آیند، رو به افزایش است. خیلی از خارجی‌ها هم به اینجا می‌آیند تا زندگی کنند. در شهر ساحلی، فرصت کار در همۀ بخش‌ها وجود دارد؛ از گردشگری گرفته تا تدریس.

در این برنامه دیمن امبلینگ، خبرنگار یوروینوز به برخی از این فعالیت‌ها نگاهی می‌اندازد.

عکاسی با سبک‌های اروپایی

شارلوت منیت ۲۹ ساله راه طولانی را از کشورش یعنی بلژیک تا سانیا طی کرده است. او در شهر پکن، پایتخت چین زبان چینی خوانده و سپس به سانیا نقل مکان کرده است.

در این شهر کوچک در اینجا عکاسی برای جشن‌های عروسی طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل شارلوت شرکتی را با همین موضوع البته آمیخته با سبک و ذائقۀ اروپایی، تاسیس کرده است.

یورونیوز: «آیا این سبک عکاسی را تقریبا هر روز در اینجا انجام می‌دهید؟»

شارلوت: «بله، به نوعی. امروز از ملودی عکس می‌گیریم. او در واقع یک وبلاگ نویسِ بسیار شناخته شده در سانیا است. بطور کلی آنچه انجام می‌دهیم تهیۀ عکس‌هایی به سبک بسیار سنتی از عروسی چینی‌ها با لباس‌های مختلف است و سپس با طرح‌هایی فرانسوی، به آن رنگ و لعابی اروپایی می‌دهیم.»

شارلوت توانسته است به کمک مهارت و خلاقیت‌هایش در سانیا زندگی خوبی برای خود فراهم کند. او هر زمان فرصت کند به ساحل می‌آید تا چیزهای جدیدی کشف کند.

شارلوت: «اینجا را دوست دارم چون مکان کاملی است. از یک‌طرف اقیانوس و ساحل‌ زیبایی را دارید، سپس شهر و مرکز شهر که همه کار می‌توانید در آنجا انجام دهید و همزمان کوهها را دارید؛ با جنگل‌های بارانی و گرمسیری و طبیعتی زیبا. اینجا فوق‌العاده کامل است.»

سانیا، یادآور سواحل مدیترانه‌ای فرانسه

گادفری زویگارت یکی دیگر از اروپایی‌های ساکن سانیا است. او اهل فرانسه است و پیش‌تر در نیروی دریایی فرانسه فعالیت می‌کرده است. گادفری از ۹ سال پیش به سانیا آمده و بر پروژه توسعۀ تفریگاه ساحلی این منطقه موسوم به «Serenity Marina» از همان ابتدای راه اندازی آن تا کنون نظارت داشته است.

یورونیوز: «گادفری، زمانی که ۹ سال پیش به اینجا آمدید، این تفریحگاه وجود نداشت.»

گادفری: «نه، چیزی جز یک ساحل وجود نداشت.»

یورونیوز: «اکنون که به اطراف نگاه می‌کنیم، قایق‌های لوکس زیادی را می‌بینیم. حدس می‌زنم که اینجا به یک منطقۀ تفریحی کاملا شناخته شده تبدیل شده است.»

گادفری: «بله، هم برای مردم سانیا و هم مردم دیگر نقاط چین. آنها برای تعطیلات به اینجا می‌آیند و از ساحل، ورزش‌های آبی و غروب آفتاب لذت می‌برند.»

یورونیوز: «فکر می‌کنم برای سرمایه‌گذاران خارجی هم جالب باشد. اینجا مکان جذابی برای آنهاست.»

گادفری: «بله. ما رقابتهای بین‌المللی زیادی را اینجا برگزار کردیم.»

آگهی

در این تفریحگاه، رقابت‌های بزرگی همچون «The Ocean Race» که بزرگترین رویداد قایقرانی جهان است، برگزار شده است.

گادفری: «سانیا در ۱۰ سال گذشته پیشرفتهای چشمگیری داشته است. سرعت پیشرفت خیلی بالا بوده و واقعا با سواحل مدیترانه‌ای فرانسه قابل مقایسه است. ما به "کن" جدیدی در چین تبدیل شده‌ایم.»

یورونیوز: «پس از گذراندن یک روز سخت کاری، برای استراحت و لذت بردن در سانیا کجا به می‌روید؟ از نظر شما بهترین مکان کجاست؟»

گادفری: «به یک رستوران خوب می‌روم یا با دوستانم هر از گاهی به یک بار می‌رویم. اینجا زندگی خیلی خوب است، یک زندگی آرام و لذت بخش.»

آگهی

فوتبال؛ زبان مشترک مهاجران

گادفری و شارلوت، بخشی از جامعۀ بسیار بزرگ مهاجران سانیا هستند. رومانیایی‌ها، فرانسوی‌ها، بریتانیایی‌ها، روس‌ها و اوکراینی‌ها همه با هم در یک زمین فوتبال جمع می‌شوند.

هنری گرین، معلم ۲۵ ساله اهل بریتانیا یکی دیگر از این مهاجران است. او می‌گوید: «شما نمی‌توانید از کار در این جزیره گرمسیری شکایت بکنید. بازی فوتبال هم در اینجا عالیست. می‌توانید اینجا بیایید و مردمی از کشورهای دیگر مثل چینی‌ها، روس‌ها و فرانسوی‌ها را ببینید و با آنها صحبت کنید؛ بدون توجه به آنکه هم‌زبان نیستید. زبان فوتبال شما را در یکجا جمع می‌کند.»

بو گوان، راهنمای گردشگری نیز می‌گوید: «صرف زمانی کوتاه برای فوتبال آنهم در کنار برنامه‌های فشردۀ کاری، هم ورزش است و هم کمکی به خارجی‌ها تا در زندگی و فرهنگ سانیا بهتر ادغام شوند. چین کشور دوستی‌ها است بنابراین خوب است که به یکدیگر کمک کنیم.»

دیمن امبلینگ، خبرنگار یورونیوز: «هیچ‌کدام از مهاجرانی که من اینجا در سانیا دیدم، نگاهی به گذشته نداشتند. همۀ آنها به وضوح از شغلشان لذت می‌بردند و از زندگی در این جزیره بهشتی نهایت استفاده را می‌کردند.»

آگهی
هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

گردشگری در سانیا؛ از ورزشهای آبی تا صخره‌نوردی در کنار آبشار

گردشگری در سانیای چین؛ طعم دریا و رقص سنتی