Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهر ساحلی سانیای چین برای جذب گردشگر جا پای دبی می‌گذارد

شهر ساحلی سانیای چین برای جذب گردشگر جا پای دبی می‌گذارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سانیا در جنوبی‌ترین بخش جزیره هاینان چین در سال‌های اخیر به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است که به‌طوریکه بخشی از سانیا را «دبی شرقی» توصیف می‌کنند.

آگهی

 سانیا در جنوبی‌ترین بخش جزیره هاینان چین در سال‌های اخیر به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است که به‌طوریکه بخشی از سانیا را «دبی شرقی» توصیف می‌کنند. آب و هوای گرمسیری و سواحل زیبا مانند آهنربایی سال به سال گردشگران بیشتری را به سمت خود می‌کشد.

ساحل سانیا در دریای جنوبی چین به طول ۲۵۸ کیلومتر کشیده شده است و ۱۹ خلیج و ساحل دارد. در سانیا می‌توان مناظر کوهستانی هیجان انگیز و جنگل‌های استوایی را کشف کرد. در دل سبز جنگل‌های استوایی اقامتگاه‌هایی شبیه آشیانه پرندگان ساخته شده است. 

ژنگ کونگویی، معاون مدیرکل شرکت توسعه گردشگری سانیا تیانیا هایجیائو به یورونیوز می‌گوید: سانیا تنها شهر ساحلی گردشگری گرمسیری در چین است. اینجا آفتاب تابان، دریا و ساحل دارد و آب و هوا نیز عالی است. همچنین در اینجا برای گردشگران امکانات اقامتی بسیار خوبی داریم. می‌توانید هتل‌های معروف را در سانیا ببینید. شما همچنین می‌توانید با فرهنگ خاص و سنتی چین آشنا شوید.»

مجسمه «گوآن یین» با سه چهره در ارتفاع ۱۰۸ متری

مجسمه «گوآن یین پوسا» در ارتفاع ۱۰۸ متری در این شهر ساحلی قد راست کرده است. منطقه گردشگری فرهنگی نانشان پنجره‌ای را رو به فرهنگ و سنت‌های چینی باز می‌کند. 

تامسون شانگ، مدیر تور مسافرتی سانیا درباره مجسمه معروف گوآن یین به یورونیوز می‌گوید: «اینجا یک نقطه گردشگری با موضوع تمدن بودایی است که گردشگران می‌توانند با تاریخ و فرهنگ چین در اینجا آشنا شوند. مجسمه گوآن یین دارای سه چهره صلح، خرد و محبت است.»

وی گردشگران را به دیدن از معبد نانشان هم دعوت می‌کند و می‌گوید: «مجسمه بودایی که داخل معبد است آدم را تحت تاثیر قرار می دهد.»

مجسمه «گوآن یین» در ارتفاع ۱۰۸ متری

جزیره فونیکس معروف به دبی شرقی

شهر سانیا هم سنتی است و هم مدرن. در خلیج سانیا می‌توان جزیره فونیکس را مشاهده کنید که به دبی شرقی معروف است. 

آقای شانگ درباره این جزیره می‌گوید: «جزیره فونیکس یک جزیره ساخت بشر(مصنوعی) است. کار ساخت آن در دو مرحله به پایان می‌رسد. آپارتمان‌های لوکس، هتل و پایانه‌های بین‌المللی گشت و گذار دریایی را می‌توانید در نخستین فاز آن مشاهده کنید. یعنی در این فاز می‌توانیم پذیرای مسافران از سراسر دنیا باشیم.»

وی ویژگی‌های فاز دوم را که هنوز ساخته نشده است نیز عنوان می‌کند: « در فاز دوم ما امکانات گشت و گذار دریایی را با ساخت تفرجگاه و مراکز خرید معاف از مالیات توسعه می‌دهیم.»

پایین تر از ساحل، هتل آتلانتیس قرار دارد؛ مجتمع اقامتی عظیمی که به ساحل «های تانگ» مشرف است. در این هتل گردشگران می‌توانند سوئیت‌های زیر دریا را انتخاب کنند. در داخل هتل آکواریوم عظیمی قرار گرفته است که با ۱۳ و نیم میلیون لیتر آب دریا پر شده و خانه بیش از ۸۰ هزار موجود دریایی است. آتلانتیس در حال حاضر با گردشگران چینی به‌دنبال جذب بیشتر مسافران بین‌المللی است. 

خبرگزاری فرانسه
آکواریوم هتل آتلانتیس در شهر سانیا چینخبرگزاری فرانسه

هیگو شرینر، مدیرعال هتل آتلانتیس در گفت‌وگو با یورونیوز از تلاش برای جذب بازار گردشگری کره‌جنوبی و اروپا سخن می‌گوید: « با حمایت گسترده دولت محلی سانیا مقصدهای پروازی زیادی به سمت اروپا ایجاد شده است.»

او دبی را در این زمینه یک نمونه موفقیت آمیز ذکر می‌کند و می‌افزاید: «در نظر داریم گردشگران بین المللی را به سانیا بیاوریم.»

پرواز مستقیم از لندن به سانیا؛ پرواز از آلمان هم در راه است

پرواز مستقیم بین لندن و سانیا در حال حاضر برقرار است و جزیره هاینان راحت تر از گذشته در دسترس گردشگران اروپایی است. قرار است پروازها از آلمان هم به مقصد سانیا به زودی آغاز به‌کار کنند. گردشگران از ۵۹ کشور می‌توانند بدون ویزا به مدت ۳۰ روز در سانیا بمانند. 

دیما و لیلیا از کیف پایتخت اوکراین برای نخستین بار به سانیا آمدند. دیما شهر سانیا را شکوهمند توصیف می‌کند و می‌گوید: «شما به طور کامل توسط چیزهای مختلفی که در اطرافتان است احاطه می‌شوید، چیزهایی که نزدیک شماست. شهر خیلی بزرگ نیست.»

این شهروند اوکراینی معتقد است ارزشش را داشت که ۱۲ ساعت با هواپیما از کیف به اینجا بیایند. 

آگهی
رویترز
شهر سانیا از هتل آتلانتیسرویترز

برای کسانیکه از سانیا دیدن می‌کنند خرید کردن هم یکی از جاذبه‌ها است. فروشگاه‌های معاف از مالیات از بالا شبیه پروانه هستند و حدود ۳۰ برند بین‌المللی شناخته شده در اینجا حضور دارند. 

سانیا برای هر ذائقه‌ای مناسب است. شاید شما بخش کوهستانی آن یا سواحلش را دوست داشته باشد یا جذب فرهنگ و میراث غنی آن شوید.  مسئولان این جزیره امیدوارند بتوانند در آینده، گردشگران بیشتری را از سراسر دنیا به اینجا بکشانند. 

بیشتر بخوانید:

استقبال گردشگران از پل معلق شیشه‌ای در شمال شرقی چین

آگهی
هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

چین؛ شهر ساحلی سانیا برای برگزاری بازیهای ساحلی آسیا آماده می شود

گردشگری در سانیا؛ از ورزشهای آبی تا صخره‌نوردی در کنار آبشار