Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه

ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کوهستان اطراف دریای سیاه در قلب دشتهای سرسبز قفقاز از جمله زیبا ترین مناطق روسیه است که سالانه پذیرای گردشگران ماجراجو ست. در برنامه این هفته «زندگی به سبک روسی» برای آشنایی بیشتر با این منطقه، به استان کراسنودار می رویم.

آلکسِی کازاچنکو، کوه نوردی با تجربه است که پس از یک دوره جهانگردی، اکنون به سرزمین مادری خود باز گشته است. او راهنمای ویژه ما در این سفر در دل یکی از زیبا ترین جنگ های منطقه کراسنودار است.

آلکسِی می گوید: «در این منطقه، بسیاری به ورزشهای کوهستانی از جمله دوچرخه سواری، قایقرانی و کوه نوردی و صخره نوردی می پردازند.»

از او پرسیدیم آیا هر کسی می تواند اینجا صخره نوردی کند؟

آلکسِی: «بله هر کسی که مایل باشد بر روی صخره های اطراف می تواند تمرین کند، اما این صخره خاص، نیازمند مهارت و تجربه است و برای تازه کارها مناسب نیست.»

در پایان نخستین روز سفرمان، زیبایی غروب آفتاب ما را به نظاره طبیعت در سکوت، فراخواند.

آلکسِی می گوید: «من به دور جهان سفر کرده ام. از آلاسکا تا قطب جنوب را می شناسم. به استرالیا، زلاندنو و ژاپن رفته ام و قله های زیادی را فتح کرده ام، اما هیچ کجا کراسنودار نمی شود.»

برنامه دومین روز سفر، قایقرانی در رودخانه بلایا در دل کوه های مرکزی کراسنودار بود. قایقرانی، با توجه به جریان تند آب در این رودخانه خورشان، خاطره ای فراموش نشدنی ست. البته نباید توضیحات و دستورات راهنمای گروه را فراموش کرد.

آلکسِی گوشزد می کند: «اگر به آب افتادید، به پشت بخوابید و سعی کنید بر خلاف جریان آب شنا کنید. نگران هم نباشید، ما بلافاصله به سراغتان خواهیم آمد و کمکتان خواهیم کرد. یادتان باشد که دست و پا زیادی نزنید، خوب؟ هول هم نشوید!»

سعی کردیم هول نشویم و متمرکز پارو بزنیم، اما این کار آنقدرها که فکر می کردیم ساده نبود! برخی از اعضای گروه تازه کار بودند و منظم پارو نمی زدند. علاوه بر این، زیبایی منطقه همه ما را گیج و مبهوت کرده بود.

یکی از اعضای تیم می گوید: «درست است که ورزش سخت و خطرناکی ست، اما حقیقتا ارزش یک بار آزمایش را دارد. به خصوص با این طبیعت فوق العاده.»

بازی های المپیک زمستانی سوچی سال ۲۰۱۴ در این ناحیه برگزار خواهد شد.

یکی دیگر از اعضای تیم می گوید: «مردم بی نظیرند و طبیعت فوق العاده است. نمی توانم بگویم که با هیچ کجا قابل قیاس نیست، اما قطعا فراموش نشدنی ست. باید دست کم یک بار این تجربه را زندگی کرد.»

در برنامه آینده به آستراخان در کناره رودخانه ولگا می رویم، منطقه ای دیگر در جنوب روسیه که برای علاقمندان به ماهگیری بسیار جذاب و دیدنی ست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استانبول مکانهای زیادی برای لذت بردن از فضای سبز دارد، از باغها و جنگلها گرفته تا جزایر

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند