Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اوکراین و فستیوال موسیقی کازانتیپ

اوکراین و فستیوال موسیقی کازانتیپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعضی می گویند جزیره کریمه که هر سال فستیوال موسیقی کازانتیپ در شمال آن برگزار می شود، ایبیزای اروپای شرقی است. دیگرانی هم می گویند که نظیرش در هیچ کجای جهان یافت نمی شود.

جزیره کریمه یکی از محبوب ترین استراحتگاه های دریای سیاه است. بی دلیل نیست که در فستیوال کازانتیپ، هرسال دهها هزار هوادار” تکنو و ترانس” یا رقص موزیکال الکترونیکی، و بهترین “دی جی” های دنیا مانند “ساندر ون دورن” در اینجا گردهم می آیند.

ارائه کننده دی جی “ساندر ون دورن” می گوید:

“بسیاری این فستیوال را با فستیوال “برنینگ من” در آمریکا مقایسه می کنند. بله، در جهان فقط دو نمونه از این فستیوال وجود دارد که یکی از آنها در اینجاست. همه چیز آزاد است و می توانید هرچه میخواهید بنوازید. تازه، فکر می کنم فستیوال برنینگ من، به اندازه نصف اینجا خوب و جالب باشد. این فستیوال واقعا فوق العاده است.”

اما آیا می توان این را یک فستیوال معمولی دانست؟ آنهایی که نوزده سال پیش این برنامه را با یک پارتی کوچک رقص و به دنبال آن یک رقابت ورزشی “ویند سرفینگ” در منطقه کازانتیپ در شمال کریمه آغاز کردند، بر این نظر نیستند. آنها کازاتیپ را به عنوان یک فستیوال افسانه ای که اولین بار توسط “نیکیتا مارشونک” پایه گذاری شد، می شناسند. خود او می گوید:

“کازانتیپ آنچه شما فکر می کنید نیست، بلکه جایی است که میلیونها نفر نظیر آنرا در رویاهایشان تصور می کنند. میعادگاهی است که تلاش می کند در خود یک جامعه کاملا باز و آزاد بیافریند.”

اما آنچه اکنون کازانتیپ را به خودش مشغول کرده، یک جشن بدون توقف چند هفته ای در کنار ساحل است، که تخمین زده می شود حدود یکصد هزار نفر از روسیه، اوکراین و کشورهای اروپایی در آن شرکت کنند.

در اینجا استراحت و خواب از اولویت های شرکت کنندگان است. البته استراحت در چادرهای ویژه و لوکس روزانه 200 یورو هزینه دارد.

اما می توان در دهکده نزدیک محل فستیوال که ماه اوت هرسال برای شرکت کنندگان آماده می شود تخت های ارزان تر یافت. اغلب کلبه ها و ساختمان های این دهکده برای استراحت به اجاره می رود و اتاق ها پر اما نسبتا راحت است.

در محل فستیوال، موزیک یک لحظه هم متوقف نمی شود. نیمی از کسانی که اینجا هستند، در سال های قبل هم شرکت کرده اند. کازانتیپ طرفداران متنوع خودش را دارد که در اینجا از مجموعه ای از آفتاب و دریا و موزیک لذت می برند.

یک شرکت کننده فستیوال می گوید:

“اینجا منبعی از تولید انرژی مثبت است که مرکز جاذبه آن موسیقی است. مردم روز و شب و بطور پیوسته به اینجا می آیند و موسیقی و رقص زیر آفتاب و در تمام ساعات شبانه روز در کنار ساحل امه دارد. این خارق العاده است.”

امسال ماراتون تکنو در اینجا نوزدهمین فستیوال خود را برگزار می کند و کازانتیپ در عین حال آماده می شود تا در تابستان آینده بیستمین سالگرد خود را جشن بگیرد. جزئیات این جشن هنوز آشکار نشده، اما تردیدی نیست که یک جشن انقلابی خواهد بود!

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید