زندانبان زن و زندانی خطرناک در آمریکا ناپدید شدند

زندانبان، ویکی وایت و زندانی، کیسی وایت
زندانبان، ویکی وایت و زندانی، کیسی وایت Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کلانتر ایالتی گفته است که این اطمینان وجود دارد که خانم زندانبان در فرار زندانی مشارکت داشته و فقط مشخص نیست که مجبور به همکاری شده یا داوطلبانه همدستی کرده است.

آگهی

مقامات آمریکایی بر این باورند که یک زندانبان زن در ایالت آلاباما به فرار یک زندانی خطرناک از این زندان کمک کرده است. زندانی و زندانبان هر دو نام خانوادگی وایت دارند و از صبح جمعه که از زندان خارج شده‌اند اطلاعی از آنها در دسترس نیست.

شناسایی کول وایت ۳۸ ساله البته به واسطه قامتش کار سختی بنظر نمی‌رسد. این زندانی ۲ متر و ۶ سانتیمتر قد و بیش از ۱۱۸ کیلوگرم وزن دارد. پلیس با انتشار اطلاعیه‌ای خواسته کسی به این دو نفر که مسلح هستند نزدیک نشود و در صورت کسب اطلاعات به ماموران اطلاع دهند.

پلیس برای مامور ۵۶ ساله خود ویکی وایت هم که ظن کمک به فرار یک زندانی سابقه دار قرار بازداشت صادر کرده است.

زن زندانبان در روز حادثه به همکاران خود گفته بود که زندانی را برای ارزیابی وضعیت سلامت روانی همراهی می کند، ارزیابی که بگفته مقامات پلیس وجود خارجی نداشته. خانم زندانبان همچنان مقررات انتقال زندانی توسط دستکم دو زندانبان را نقض کرده است. به گفته کلانتر ایالتی این دو برای آخرین بار توسط دوربین‌های یک مرکز خرید رویت شده‌اند.

کلانتر ایالتی گفته است که این اطمینان وجود دارد که خانم زندانبان در فرار زندانی مشارکت داشته و فقط مشخص نیست که مجبور به همکاری شده یا داوطلبانه همدستی کرده است.

این زندانی به دلیل جرایم مختلفی از سرقت، اخاذی و تلاش برای قتل در حال سپری کردن محکومیت ۷۵ ساله خود بود و در دادگاهی هم به اتهام قتل پرونده مفتوح دارد که در صورت محکومیت می تواند با مجازات اعدام روبرو شود.

پلیس برای هر گونه اطلاعاتی درباره او یک پاداش ۱۰ هزار دلاری تعیین کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زندان‌بان زن در اسرائیل مظنون به برقراری رابطه جنسی با زندانی فلسطینی است

آمریکا؛ فرد مسلحی که ۱۰ نفر را در حمله «نژادپرستانه» کشت، تحت نظر بوده است

فرار از زندان آلاباما؛ زندانی خطرناک بازداشت شد و زندانبان «خودکشی» کرد