یک زندان در زوریخ سوئیس برای جذب زندانی فراخوان داد

زندان در سوئیس
زندان در سوئیس Copyright  Kecko/Flickr
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زندان در سوئیس با انتشار فراخوان به دنبال داوطلبانی است که سه شب را در سلول بگذارنند.

آگهی

یک زندان در سوئیس با انتشار فراخوان به دنبال داوطلبانی است که سه شب را در سلول بگذارنند.

مقامات زندان غرب زوریخ (Gefängnis Zürich West) می گویند نزدیک به ۷۰۰ نفر تا کنون برای انجام این کار داوطلب شده اند، این در حالی است که این زندان تنها ۲۴۱ جای خالی دارد. مدیر مجموعه به داوطلبان هشدار داده که تصور نکنند این تجربه شباهتی به «اردوی تابستانی» خواهد داشت.

قرار است داوطلبان بین ۲۴ تا ۲۷ مارس در این زندان به سر ببرند.

مارک ایرمن، مدیر مجموعه بازداشتگاه، گفت: «ایده اصلی این است که مطمئن شویم زندگی روزانه می تواند در این سلول‌ها انجام شود و نگهبانان نیز با نحوه کار و استفاده از تجهیزات زندان آشنا شوند.»

تمام وسائل الکترونیکی نظیر تلفن‌های همراه از داوطلبان گرفته خواهد شد، هرچند تفتیش بدنی برای ورود به زندان اختیاری خواهد بود. همچنین در مدت بازداشت به لطف دکمه تماسی که در سلول‌ زندانیان قرار داده شده است، آن ها می توانند «در هر زمان» با سرپرستان تماس بگیرند. داوطلبان زندانی همین‌طور در صورت تمایل می توانند هر موقع بخواهند محل را ترک کنند.

مقامات زندان گفته اند شرکت‌کنندگان باید قبل از پذیرش در مجموعه، برگه سوءپیشینه خود را ارائه کنند. در سایتی که به این تجربه اختصاص داده شده است، مسئولان زندان اطمینان داده اند که داوطلبان می توانند «در یک محیط امن» در این تجربه شرکت کنند و آنچه را که از زندان دیده اند با «تخیل» و آنچه به ویژه در مجموعه‌های تلویزیونی اتفاق می افتد ،مقایسه کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زندان غرب زوریخ قرار است برای اسکان متهمانی درنظر گرفته شود که حداکثر به مدت ۴۸ ساعت در بازداشت پلیس قرار می گیرند و یا تحت بازداشت موقت هستند.

زندان جدید که در بزرگترین شهر سوئیس افتتاح خواهد شد پس از آن ساخته می شود که پیشتر شرایط بازداشت در سایر زندان‌های کانتون زوریخ انتقاداتی را برانگیخته بود.

زندان جدید قرار است در ماه آوریل ۲۰۲۲ افتتاح شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای سوئیسی‌ها به مدل «رضايت مفروض» برای اهدای عضو

ابتکاری برای بازگشت به جامعه؛ افتتاح نخستین مرکز نگهداری و پرورش اسب در زندان‌های اروپا

دادستانی سوئیس برای مالک پاری سن ژرمن و دبیر کل سابق فیفا درخواست مجازات زندان کرد