Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاریس برای حمل و نقل شهری به تله‌کابین مجهز می‌شود

طرح حمل و نقل ریلی جدید برای پاریس
طرح حمل و نقل ریلی جدید برای پاریس Copyright Île-de-France Mobilités
Copyright Île-de-France Mobilités
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات شهری پاریس می‌گویند قصد دارند تا به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر تا سال ۲۰۲۵ از خط تله‌کابین جدیدی رونمایی کنند.

آگهی

مقامات شهری پاریس می‌گویند قصد دارند تا به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر تا سال ۲۰۲۵ میلادی از خط تله‌کابین جدیدی رونمایی کنند.

به گفته مسئولان این خط تله کابین می‌تواند در ساعات اوج شلوغی، هر ۳۰ ثانیه یک بار یک کابین در اختیار مسافران قرار دهد. تصمیم اضافه کردن تله‌کابین برای بهبود تردد در پایتخت فرانسه هفته گذشته پس از انجام ماه‌ها مطالعات گرفته شده است.

خط کابلی جدید که به نام C1 شناخته خواهد شد، «کرتِی» در حومه جنوب شرقی شهر را به «ویل‌نوو‌-سن‌ژرژ» متصل می‌کند. انتظار می‌رود مسافت ۴.۵ کیلومتری بین این نقطه در کمتر از ۱۷ دقیقه با تله‌کابین طی شود، یعنی کمتر از نیمی از زمانی که امروزه با اتوبوس به طول می‌انجامد.

لوران پروب، مدیر کل سازمان حمل و نقل منطقه‌ای پاریس، به روزنامه پاریزین گفت که عملیات ساخت و ساز تله‌کابین در سال جاری آغاز می‌شود و در سال ۲۰۲۵ به روی مسافران باز خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه
حمل و نقل مشابه تله‌کابینی در لاپاز بولیویخبرگزاری فرانسه

تله کابین پاریس اولین وسیله حمل و نقل هوایی شهری در فرانسه نخواهد بود. در سال ۲۰۱۶، شهر «برس» برای مسیری به طول ۴۶۰ متر ترنی هوایی افتتاح کرد که محله‌ها را از روی رودخانه به یکدیگر متصل می‌کرد.

چرا تله کابین؟

اسناد مرحله برنامه‌ریزی طولانی پروژه نشان می‌دهد که تله‌کابین تنها گزینه روی میز برای بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی پاریس نبوده است و برنامه‌ریزان شهری پاریس گزینه‌های دیگری را شامل افزودن اتوبوس‌های بیشتر در این منطقه و یا ساخت یک پل جدید برای اتصال مستقیم به ایستگاه مترو در نظر گرفته بودند. با این حال در نهایت تله‌کابین انتخاب شده است.

تله‌کابین عمدتا برای شهرهایی پیشنهاد می‌شود که مانند لاپاز در بولیوی کوهستانی هستند، با این حال جغرافیای شهری منطقه کرتی در جنوب پاریس در تصمیم‌گیری نهایی موثر بوده است. مهندسان شهری می‌گویند وجود یک خط قطار سریع‌السیر و خطوط راه‌آهن احداث خط تراموای زمینی را دشوار می‌کند.

این در حالی است که تله‌کابین با رد شدن از بالای موانع راه‌حل ارزان‌تری با هزینه تخمینی ۱۳۲ میلیون یورو ارائه دهد. مقامات تخمین می‌زنند که تله کابین پاریس در هر ساعت حدود ۱۲ هزار مسافر را در شهر جابجا کند.

Île-de-France Mobilités
تخمین زده می‌شود حمل و نقل ریلی جدید حدود ۱۲ هزار نفر در ساعت را جابجا کندÎle-de-France Mobilités

تله‌کابین‌ها هر چند در مناطقی در جهان همچون ایتالیا یا کلمبیا برای حمل و نقل عمومی شهرت دارند، با این حال نصب سیستم‌های تله‌کابین شخصی برای دامنه‌های شیب‌دار امر متداولی برای برخی از صاحب‌خانه‌ها در شهرهای مختلف جهان نظیر ولینگتون پایتخت نیوزیلند به شمار می‌رود.

مقامات شهری پاریس ابراز امیدواری کرده‌اند که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این ایده، طرح پیاده‌سازی ۱۲ خط تله‌کابین در منطقه ایل‌دو‌فرانس را که اکنون در دست بررسی است اجرایی کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حادثه مرگبار تله‌کابین در ترکیه؛ ده‌ها نفر همچنان بین زمین و آسمان گرفتارند

حداکثر سرعت خودروها در پاریس به ۳۰ کیلومتر در ساعت محدود می‌شود

مخالفت وزیر حمل و نقل ایتالیا با ادامه ساخت خط‌آهن پاریس-تورین