حداکثر سرعت خودروها در پاریس به ۳۰ کیلومتر در ساعت محدود می‌شود

پاریس
پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چالش این است که فضای اشغال شده با خودرو کمتر شود و این کار با کاهش سرعت امکان‌پذیر است».

آگهی

شهرداری پاریس، پایتخت فرانسه اعلام کرد در چهارچوب اقدام برای توسعه پایدار، از آخر ماه اوت به بعد حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در سطح این شهر به ۳۰ کیلومتر در ساعت کاهش خواهد یافت.

داوید بلیار، عضو حزب سبزهای فرانسه و معاون حمل و نقل شهرداری پاریس با اعلام این مطلب در روز جمعه ۹ ژوئیه (۱۸ تیر) به خبرگزاری فرانسه گفت که این تصمیم به منظور «افزایش ایمنی جاده‌ای»، «کاهش آلودگی صوتی» و «سازگاری» شهر با روند تغییرات آب و هوایی گرفته شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

محدودیت اعلام شده برای وسایل نقلیه از اول سپتامبر، یعنی روز بازگشایی مدارس تقریبا در تمام خیابان‌های پاریس به جز کمربندی و چند محور دیگر اعمال خواهد شد، اما تا این زمان نیز حدود ۶۰ درصد از خیابان‌های پاریس مشمول این محدودیت شده‌اند. حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی در بولوار کمربندی پاریس هم‌اکنون ۷۰ کیلومتر بر ساعت است، اما شهرداری قصد دارد آن را هم به ۵۰ کاهش دهد.

معاون شهردار پاریس با اعلام این که با این تحول قصد دارد خیابان‌های شهر را برای «گروه‌های آسیب‌پذیرتر در ترافیک از جمله عابران پیاده، دوچرخه‌سواران، کودکان و سالمندان» ایمن‌سازی کند، گفت: «چالش این است که فضای اشغال شده با خودرو کمتر شود و این کار با کاهش سرعت امکان‌پذیر است».

داوید بلیار تأکید کرد که یکی دیگر از اهداف چنین طرحی «حرکت به سوی یک شهر کم سر و صدا» است. معاون با یادآوری این که انجام این طرح از وعده‌های انتخاباتی حزب سبزها در جریان انتخابات شهرداری‌ها در سال ۲۰۲۰ بوده، گفت: «ما آلودگی صوتی را کاهش می‌دهیم و با کاهش اثرات کم و زیاد شدن سرعت خودروها، ترافیک را روان می‌کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاریس برای حمل و نقل شهری به تله‌کابین مجهز می‌شود

کاهش ۳۲ درصدی فروش خودرو در فرانسه؛ آلفا رومئو و سیتروئن رکورد زدند

شهرداری پاریس به دلیل انتصاب بیش از حد مدیران زن ۹۰ هزار یورو جریمه شد