کاهش ۳۲ درصدی فروش خودرو در فرانسه؛ آلفا رومئو و سیتروئن رکورد زدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کارخانه تویوتا در شمال فرانسه
کارخانه تویوتا در شمال فرانسه   -   کپی رایت  AP Photo

بازار خودروهای فرانسه در ماه ژوئیه با افت ۳۲.۸۲ درصدی فروش نسبت به دوران پیش از همه‌گیری کرونا در ژوئیه ۲۰۱۹ با چالش عبور از مرز فروش ۲ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۱ مواجه شد.

نمایندگی تولیدکنندگان فرانسوی(PFA) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود بازگشایی نمایندگی‌های خودروسازان، فروش خودروی صفر کیلومتر در در مقایسه با ژوئیه سال ۲۰۲۰، ۱۱۵ هزار و ۷۱۳ دستگاه معادل ۳۵.۳۵ درصد کاهش یافته است.

فرانسوا رودیه، نماینده تولیدکنندگان فرانسوی به خبرگزاری فرانسه گفته که فرانسوی‌ها هنوز ترجیح می‌دهند که یا پس‌اندازهای خود را خرج نکنند و یا آن را در بازار مسکن هزینه کنند؛ به همین دلیل رونق به بازار خودرو بازنگشته است. آقای رودیه همچنین خاطرنشان کرده که به دلیل کمبود قطعات، تولید خودرو کاهش یافته و همین امر موجب کاهش موجودی خودروهای صفر کیلومتر در بازار فرانسه شده است.

بر پایه گزارش نمایندگی تولیدکنندگان فرانسوی، در هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میزان سفارش خودروهای صفر کیلومتر در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲۲.۴۲ درصد کاهش یافته است. بر همین اساس، پیش‌بینی شده که شمار فروش خودرو‌های صفر کیلومتر در فرانسه به کمتر از ۱.۸ میلیون دستگاه برسد.

آقای رودیه تصریح کرده که با ادامه روند فعلی، برای دومین سال متوالی فروش خودروسازان فرانسوی کمتر از ۲ میلیون دستگاه خواهد بود.

سفارش خودروهای نو در فرانسه در سال ۲۰۲۰ به ۱.۶۵ میلیون دستگاه رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ که ۲.۲ میلیون دستگاه خودروی صفر کیلومتر فروش رفته بود، ۲۵.۵ درصد کاهش یافته بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ماه ژوئیه، آلفا رومئو با ۷۰.۴۵ درصد و سیتروئن با ۴۸.۲۴ درصد بیشترین کاهش فروش خودروی نو را تجربه کردند. در میان خودروسازان خارجی فعال در فرانسه نیز گروه فولکس واگن با ۲۷.۴۷ درصد، بی‌ام‌و با ۱۷.۷۲ درصد و تویوتا با ۱۲.۹۴ درصد شاهد بالاترین افت فروش بودند.