حضور پُر رنگِ شرکتهای نوپا، در نمایشگاه فنآوری شانگهای

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حضور پُر رنگِ شرکتهای نوپا، در نمایشگاه فنآوری شانگهای

نمایشگاه فنآوری شانگهای که مهندسان و طراحان فنآوریهای پیشرو را گرد هم می آورد فرصتی است برای نگاه به آینده فنآوری در زمینه های گوناگونی از جمله تجارت الکترونیک، روباتها، پهپادها و نیز نوآوریهای شرکتهای نوپا.

برای نمونه، آلودگی هوا در چین، الهامبخش طراحی و ساخت یک دستگاه کوچک تصفیه هوا شده است که می توان آن را همه جا همراه داشت.

«اریک ما»، مدیر اجراییِ شرکت «کوکلین» (CoClean) درباره این محصول می گوید: «فکر می کنم همه در چین به چنین چیزی نیاز دارند. چون آلودگی هوا بسیار وحشتناک است. این دستگاه می تواند نزدیک به یک متر مکعب از هوای پیرامونتان را تصفیه کند. این تصفیه کننده هوا، یونهایی را در هوا منتشر می کند که ریزگردهای موجود در هوا را به خود جذب می کنند و با آنها ترکیب می شوند و به این شکل ریزگردها را سنگین کرده، از میان ذرات هوا پایین می کشند.»

نمایشگاه امسال همچنین تولیدات نزدیک به یکصد و پنجاه شرکت نوپا را معرفی می کند که یکی از آنها شرکتی کرُه ای است که یک متر دیجیتال تازه را طراحی کرده است. این متر می تواند فاصله ها را روی سطوح مختلف اندازه گیری کند و اطلاعات خود را از راه یک اپلیکیشن به تلفن هوشمندِ شما بفرستد.

وُنگیو لی، یکی از متخصصان شرکت فیوچر پلی (Future Play) دراین باره می گوید: «معمولا، وقتِ اندازه گیری، از یک خطکشِ صاف استفاده می کنیم. اما این متر، سه شیوه مختلف برای اندازه گیری دارد، خطی، دوّار و لیزری.»

یک گیتارِ هوشمند هم می تواند به کمک یک لامپ ال ای دی و اپلیکیشنِ مخصوص خود، یادگیری نوازندگی را برای شما آسانتر کند.