Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا جوانان فرانسه از زمان انتخابات پارلمان اروپا آگاهند، از آن استقبال می‌کنند و رای می‌دهند؟

تبلیغات برای انتخابات پارلمان اروپا
تبلیغات برای انتخابات پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات پارلمان اروپا قرار است بین ششم تا نهم ماه ژوئن برگزار شود، اما آیا رأی‌دهندگان جوان فرانسوی خود را برای شرکت در این انتخابات آماده می‌کنند؟

آگهی

در آخرین انتخابات پارلمانی اروپا در سال ۲۰۱۹، اگرچه میزان مشارکت جوانان اروپایی ۵۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش داشت اما وضعیت در فرانسه کمی متفاوت بود.

میزان مشارکت جوانان فرانسوی در گروه سنی ۱۸ تا ۳۹ سال در این انتخابات، بین ۳۲ تا ۳۷ درصد بود، رقمی که در سایر کشورهای اتحادیه اروپا مانند دانمارک، آلمان و بلژیک، بین ۶۰ تا ۹۰ درصد بود.

سؤالی که این روزها مطرح است، این است که میزان مشارکت جوانان در این دوره از انتخابات پارلمان اروپا چگونه خواهد بود؟ آیا جوانان فرانسوی تمایلی برای شرکت در این انتخابات دارند؟

بی‌تفاوتی

زنی جوان در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابات پارلمانی اروپا شرکت می‌کند، می‌گوید: «فکر نمی‌کنم رأی بدهم، زیرا حتی نمی‌دانستم که چه زمانی است. توجه زیادی هم به نامزدها و احزاب نکرده‌ام.»

مردی جوان در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «من به تازگی ۱۸ ساله شده‌ام و اطلاعات زیادی در مورد نحوه عملکرد آن ندارم، بنابراین باید اقدام‌های بیشتری برای ارائه اطلاعات به ما انجام شود.»

دختر ۱۹ ساله‌ای هم می‌گوید: «هیچ‌وقت در مورد آن چیزی نشنیده‌ام. ما فقط می‌دانیم که انتخاباتی وجود دارد، اما هیچ‌چیز درباره آن نمی‌دانیم.»

در مواجهه با عدم تمایل جوانان برای شرکت در انتخابات، شاخه فرانسوی «جنبش جوانان اروپا» تلاش‌های خود را بر بسیج این گروه سنی متمرکز کرده است. این سازمان در این مسیر، پارلمان اروپا را شبیه‌سازی کرده است.

در ۲۰ ژانویه، جوانان و دانش‌آموزان دبیرستان‌های فرانسه فرصت پیدا کردند تا در نقش نمایندگان پارلمان اروپا ایفای نقش کنند.

این ابتکار بخشی از پروژه «MEET» است که توسط کمیسیون اروپا تامین مالی شده است و هدف آن، تشویق جوانان اروپایی به مشارکت فعال در انتخابات پارلمانی اروپا است.

لور نیکلو، رئیس جنبش جوانان اروپایی می‌گوید که فکر نمی‌کند که جوانان فرانسوی به طور خاص در مورد مسائل اروپا و نحوه عملکرد پارلمان اروپا آگاهی داشته باشند.

او با اشاره به نظرسنجی یوروبارومتر که نشان داده است فقط ۱۴ درصد از مردم فرانسه تاریخ برگزاری انتخابات پارلمان اروپا را می‌دانستند، نتیجه می‌گیرد که «بسیج آنها، افزایش آگاهی و ارائه اطلاعات در مورد این مسائل، یک چالش واقعی برای ما است.»

قرار گرفتن در جایگاه و نقش نمایندگان

جسیکا لارسون، معاون رئیس نمایندگی کمیسیون اروپا در فرانسه بر این نظر است که پروژه‌هایی مانند پروژه‌ای که این روزها توسط جوانان اروپایی سازماندهی شده است، این امکان را فراهم می‌کند تا آن‌ها با جوانان درباره عمل‌کرد اتحادیه اروپا و نهادهای اروپایی گفتگو کنند.

اما اتحادیه اروپا برای اطلاع‌رسانی به جوانان در مورد انتخابات پارلمانی اروپا چه کاری انجام می‌دهد؟

لارسون در این خصوص با تأکید بر نقش عنصر «آگاهی» برای رأی دادن، از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا و همچنین نمایندگی‌های نهادهای اروپایی در فرانسه به عنوان راه‌های کسب اطلاعات نام برد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین بر نقش شبکه‌های اجتماعی در افزایش آگاهی و مکانی برای گفتگو درباره مسائل متنوع اروپا تأکید می‌کند.

یکی از جوانانی که در پارلمان شبیه‌سازی شده پارلمان اروپا شرکت کرده است، می‌گوید که آن‌ها این فرصت را پیدا کرده‌اند تا از این طریق، خودشان را در جایگاه و نقش نمایندگان قرار دهند، اتفاقی که بیشتر از شنیدن یک سخنرانی به آن‌ها یاد می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس شورای اروپا: بدلیل «حملات شخصی» از نامزدی در انتخابات پارلمان اتحادیه صرف نظر می‌کنم

رهبر لیبرال‌های پارلمان اروپا: موفقیت راست افراطی در انتخابات ژوئن اتحادیه را غیرقابل مدیریت می‌کند

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند