Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنجال بر سر عدم صدور شناسنامه برای فرزندان زوج‌های همجنسگرا در ایتالیا

ازدواج همجنس‌گرایان در ایتالیا
ازدواج همجنس‌گرایان در ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از شهرداران ایتالیا با مخالفات با قانون دولت جورجا ملونی در خصوص منع صدور شناسنامه برای کودکانی که زوج‌های همجنس سرپرستی آنها را قبول کرده‌اند از اتحادیه اروپا خواسته‌اند به این مسئله ورود کند.

آگهی

قانون منع صدور شناسنامه برای فرزندان زوج‌های همجنس‌گرا در ایتالیا به یک چالش جدی در این کشور و حتی اروپا تبدیل شده است. 

در حالی‌که دولت دست راستی جورجا ملونی به دنبال محدود کردن همجنس‌گرایی در این کشور است بسیاری از شهرداران در ایتالیا با این مساله مخالفند و همین موضوع چالش داخلی در این کشور را به سطح اروپا کشانده است. به‌په سالا، شهردار میلان برای همین منظور روز چهارشنبه به بروکسل سفر کرد تا از مبارزه خود برای حقوق جامعه دگرباشان جنسی حمایت کند و توجه اتحادیه اروپا را به محدودیت‌هایی که برای همجنس‌گرایان در ایتالیا ایجاد شده، جلب کند. 

سالا در گفتگو با یورونیوز در خصوص تلاش‌هایش گفت: «حقوق کودکان همیشه حرف اول را می‌زند. من و برخی دیگر از شهرداران ایتالیایی در حال مبارزه هستیم. چرا که می‌دانیم این ممنوعیت یک قانون است اما در عین حال شهروندان از ما می‌خواهند که برای فرزندانشان شناسنانه صادر و از حقوق آنها دفاع کنیم.» 

او همچنین در خصوص دلیل حضور خود در بروکسل گفت: «من اینجا هستیم تا به دادگاه حقوق بشر اروپا که تاکید دارد حقوق کودکان باید در اولویت قرار گیرد بگویم که قوانین ایتالیا به این موضوع توجه نمی‌کند.»

قانون ایتالیا استفاده از فناوری‌های کمک باروری را برای زوج های همجنس ممنوع می‌کند، به این معنی که کودکان نمی‌توانند دو والدین همجنس داشته باشند. با این وجود، بسیاری از شهرداران شناسنامه‌هایی را که از خارج از کشور آمده، ثبت می‌کنند.

اما وزیر کشور دولت ملونی با امضای دستور جدید حالا کار را برای والدین همجنس‌گرا بسیار دشوار کرده است چرا که آنها با محدودیت‌های قانونی برای دریافت شناسنامه برای فرزندانشان رو به رو هستند. 

کارلو فیدانزا، نماینده پارلمان اروپا و یکی از اعضای حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» معتقد است این تنها اجرای قانون است و ایرادی به آن وارد نیست. این نماینده از حزب حاکم جورجا ملونی در پارلمان اروپا به یورونیوز می‌گوید: «نمی‌توان پدر و مادر هر دو از یک جنس باشند و آنها را به عنوان والدین معرفی کرد. این با قوانین ایتالیا در تضاد است و ربطی به جورجا ملونی یا دولت ایتالیا ندارد.» 

وزیر کشور ایتالیا به بخشداران و شهرداران دستور داده به قانون پایبند باشند و کار غیرقانونی انجام ندهند. متئو پیانتدوسی با اشاره به این مطلب می‌گوید «هیچ کاهشی در حقوق دگرباشان جنسی وجود ندراد و تعرضی هم به حقوق کودکان صورت نگرفته است و همه کودکان از حقوق یکسانی برخوردارند و آنها با والدین بیولوژیکی‌شان می‌توانند به رسمیت شناخته شوند.» 

خانم ملونی با وعده دفاع از حرمت و فرهنگ خانواده به قدرت رسید و گفته بود که اجازه نمی‌دهد کودکان بدون داشتن پدر و مادر بیولوژیک و واقعی خود به فرزندخواندگی همجنس‌گرایان پذیرفته شوند. 

با این حال همچنان زوج‌های همجنس‌ در ایتالیا امکان فرزندخواندگی دارند البته در صورتی که کودک در رابطه قبلی یکی از پدر و مادر به دنیا آمده باشد و فرزند واقعی آن فرد باشد. 

اما شهردار میلان می‌گوید این به یک فرایند بسیار طولانی و پرهزینه نیاز دارد چرا که در ایتالیا برابری ازدواج بین زوج‌های همجنس گرا و دگرجنس‌گرا وجود ندارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در دسامبر گذشته، کمیسیون اروپا طرح هایی را برای به رسمیت شناختن والدین همجنس برای کودکان بین کشورهای اتحادیه اروپا ارائه کرد، اما سنای ایتالیا آن را رد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌ها بر سر «گهواره‌های زندگی» در ایتالیا؛ مادرانی که می‌توانند نوزاد خود را در صندوق رها کنند

دولت ایتالیا برای تخریب آثار تاریخی و هنری جریمه‌ «پنج رقمی» تعیین می‌کند

اعتراض فرانسه به صدور حکم اعدام برای دو فعال حقوق همجنس‌گرایان در ایران