Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لباس‌هایی با «پیام برکسیتی»؛ از کراوات جانسون تا کلاه ملکه الیزابت

نخست‌وزیر بریتانیا و ملکه این کشور
نخست‌وزیر بریتانیا و ملکه این کشور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر بریتانیا در نشستی خبری که برای اعلام دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا تشکیل شده بود کراواتی با نقش ماهی بسته بود.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به جمع شخصیت هایی پیوست که از یکی از اجزای لباس آنها برداشتی مرتبط با موضوعات سیاسی روز شده است.

نخست وزیر بریتانیا در نشستی خبری که برای اعلام دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا تشکیل شده بود کراواتی با نقش ماهی بسته بود. بسیاری از رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی انتخاب این کراوات را نشانه تلاش بوریس جانسون برای اشاره به یکی از موضوعات اصلی مورد اختلاف بین لندن و بروکسل تفسیر کردند.

بریتانیا و اتحادیه اروپا در جریان مذاکرات درباره روابط دوجانبه در دوران پسابرکسیت بر سر حق ماهی گیری صیادان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آب های متعلق به بریتانیا اختلاف نظر داشتند. دولت بریتانیا تصمیم گیری درباره حق ماهی گیری در حریم دریایی خود را به نمادی از «استقلال بازیافته» این کشور پس از خروج از اتحادیه اروپا تبدیل کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
کراوات روز پنجشنبه بوریس جانسونAP Photo

در توافق لندن و بروکسل دوره ای انتقالی تا نیمه سال ۲۰۲۶ برای ماهی گیری صیادان اهل کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آب های متعلق به بریتانیا در نظر گرفته شده است. پس از آن دو طرف هر سال باید در مورد شرایط ماهی گیری در آب های متعلق به بریتانیا مذاکره کنند.

نقش ماهی بر روی کراوات روز پنجشنبه نخست وزیر بریتانیا به نظر می رسد از رضایت بوریس جانسون از نتیجه مذاکرات با اتحادیه اروپا حکایت دارد. اما این اولین بار نیست که از لباس یکی از شخصیت های حکومت بریتانیا برداشتی مرتبط با برکسیت می شود.

ملکه الیزابت دوم، ۹۴ ساله، سه سال پیش در مراسم سالانه افتتاح پارلمان این کشور کلاهی مشابه طرح پرچم اتحادیه اروپا به سر داشت. بسیاری از تحلیلگران در آن زمان انتخاب چنین کلاهی را نشانه ای از مخالفت الیزابت دوم با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ارزیابی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا پوشیدن دامن به‌زودی میان مردها رایج می‌شود؟

نوه ملکه بریتانیا: ما اصلا نژادپرست نیستیم

آیا زبان انگلیسی پس از برکسیت همچنان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند؟