Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوه ملکه بریتانیا: ما اصلا نژادپرست نیستیم

شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون
شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح ادعای نژادپرستی از سوی مگان مارکل علیه خاندان سلطنتی بریتانیا یکی از جدی‌ترین بحران‌ها برای نهاد سلطنت در این کشور را از زمان مرگ شاهزاده دایانا، مادر شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری در سال ۱۹۹۷ رقم زده است.

آگهی

شاهزاده ویلیام، نوه ملکه بریتانیا و فرزند ارشد ولیعهد این کشور روز پنجشنبه در واکنش به مصاحبه اخیر شاهزاده هری و همسرش اتهام «نژادپرستی» علیه خاندان سلطنتی را رد کرد.

مگان مارکل، همسر شاهزاده هری در مصاحبه با اوپرا وینفری، مجری سرشناس آمریکایی گفته بود که نگرانی‌هایی در مورد رنگ پوست فرزندش در خاندان سلطنتی وجود داشت. شاهزاده ویلیام که پس از پدرش دومین جانشین الیزابت دوم، ملکه ۹۴ ساله بریتانیا محسوب می شود گفت: «ما اصلا خانواده نژادپرستی نیستیم.»

فرزند ارشد ولیعهد بریتانیا افزود که از زمان پخش مصاحبه مگان مارکل و همسرش با برادرش شاهزاده هری سخن نگفته است. او با این حال گفت که در نظر دارد به زودی با برادرش درباره این مصاحبه گفتگو کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طرح ادعای نژادپرستی از سوی مگان مارکل علیه خاندان سلطنتی بریتانیا یکی از جدی ترین بحران ها برای نهاد سلطنت در این کشور را از زمان مرگ شاهزاده دایانا، مادر شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری در سال ۱۹۹۷ رقم زده است.

اوپرا وینفری پس از پخش مصاحبه اش با مگان مارکل و شاهزاده هری گفته بود که ملکه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه نقشی در گفتگوها درباره رنگ پوست فرزند شاهزاده هری نداشتند. مگان مارکل و همسرش از یک سال پیش تاکنون به آمریکا مهاجرت کرده اند و دیگر عضو رسمی خاندان سلطنتی محسوب نمی شوند اما همچنان لقب دوک و دوشس ساسکس را حفظ کرده اند. آنها از فشارهای رسانه ای، عدم حمایت خاندان سلطنتی و نژادپرستی به عنوان دلایل کناره گیری خود از وظایف سلطنتی یاد کرده اند.

کاخ باکینگهام شامگاه سه شنبه در واکنش به مصاحبه شاهزاده هری و مگان مارکل اعلام کرده بود که ملکه بریتانیا از اینکه این زوج سالهای «دشواری» را پشت سر گذاشته اند «غمگین» شده است. در این بیانیه همچنین آمده بود که در مورد ادعای نژادپرستی در خاندان سلطنتی تحقیق خواهد شد.

مصاحبه جنجالی دوک و دوشس ساسکس را ۱۷ میلیون نفر در آمریکا و ۱۱ میلیون نفر در بریتانیا تماشا کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصاحبه مگان و هری با اوپرا وینفری؛ خانواده سلطنتی متهم به نژادپرستی شد

لباس‌هایی با «پیام برکسیتی»؛ از کراوات جانسون تا کلاه ملکه الیزابت

جشن تولد پادشاه بریتانیا و نخستین حضور کیت میدلتون در مراسم‌های عمومی پس از ۶ ماه غیبت