مصاحبه جنجالی هری و مگان؛ یک چهره رسانه‌ای دیگر در بریتانیا کنار رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شاهزاده هری و مگان مارکل
شاهزاده هری و مگان مارکل   -   کپی رایت  AP Photo

رئیس یکی از نهادهای رسانه ای بریتانیا چهارشنبه شب اعلام کرد که به دلیل واکنشش به مصاحبه اخیر مگان مارکل، همسر شاهزاده هری از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

ایآن موری، مدیر اجرایی انجمن سردبیران در بریتانیا دومین چهره ای است که به دنبال مصاحبه اخیر عروس ولیعهد بریتانیا شغل یا مقامش را از دست می دهد. ایآن موری پس از مصاحبه مگان مارکل در بیانیه ای تلاش کرده بود که ادعای همسر شاهزاده هری درباره سخنان نژادپرستانه بین خاندان سلطنتی را کم اهمیت جلوه دهد.

مگان مارکل در مصاحبه خود با اوپرا وینفری، مجری مشهور آمریکایی که از شبکه «سی بی اس» پخش شد ادعا کرد که در خاندان سلطنتی نگرانی هایی مبنی بر رنگ پوست فرزندش وجود داشته است. او و شاهزاده هری از سال گذشته به آمریکا مهاجرت کرده اند و به طور رسمی دیگر عضو خاندان سلطنتی بریتانیا محسوب نمی شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اوپرا وینفری پس از پخش مصاحبه مگان مارکل گفته بود که الیزابت دوم، ملکه ۹۴ ساله بریتانیا و شاهزاده فیلیپ، همسر ۹۹ ساله اش سخنی در مورد رنگ پوست فرزند مگان مارکل مطرح نکرده بودند. 

ایآن موری در بیانیه خود گفته است که از مقامش کناره گیری می کند تا انجمن سردبیران بریتانیا بتواند «اعتبار» خود را بازسازی کند. بیش از ۱۶۰ عضو این انجمن در نامه ای از موضع گیری علیه ادعای مطرح شده از سوی مگان مارکل انتقاد کرده بودند. به گفته آنها انجمن سردبیران بریتانیا در برابر معضل نژادپرستی در مرحله «انکار» به سر می برد. 

مگان مارکل و شاهزاده هری در جریان مصاحبه خود از رسانه های بریتانیا و نحوه پوشش گزارش های مرتبط با همسر نوه ملکه این کشور انتقاد کرده بودند. آنها به طور ضمنی موضع گیری منفی رسانه ها علیه مگان مارکل را نتیجه «نژادپرستی» دانسته بودند. 

ایآن موری در حالی از مقام خود کناره گیری کرد که پیرس مورگان، مجری برنامه صبحگاهی شبکه «آی تی وی» در بریتانیا نیز به دنبال واکنش تندش علیه مگان مارکل از شغلش کنار گذاشته شد. پیرس مورگان در مورد مصاحبه مگان مارکل گفته بود که حتی «یک کلمه» از سخنان او را باور ندارد.