مصاحبه مگان و هری با اوپرا وینفری؛ خانواده سلطنتی متهم به نژادپرستی شد

In this Wednesday May 8, 2019 file photo Britain's Prince Harry and Meghan, Duchess of Sussex, pose during a photocall with their newborn son Archie
In this Wednesday May 8, 2019 file photo Britain's Prince Harry and Meghan, Duchess of Sussex, pose during a photocall with their newborn son Archie Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مگان مرکل، همسر شاهزاده هری در این مصاحبه، خانواده سلطنتی را به «نژادپرستی» و «دروغگویی» متهم کرد و افزود که در اثر فشار خانواده سلطنتی در سال ۲۰۱۸ به خودکشی فکر کرده است.

آگهی

مصاحبه شب گذشته مگان مارکل، همسر شاهزاده هری، نوه خانواده سلطنتی بریتانیا با اوپرا وینفری، در پی اظهارات این زوج درباره مناسبات درونی خانواده سلطنتی جنجال آفرین شد.

مگان مارکل در این مصاحبه، خانواده سلطنتی را به «نژادپرستی» و «دروغگویی» متهم کرد و افزود که در اثر فشار خانواده سلطنتی در سال ۲۰۱۸ به خودکشی فکر کرده است.

او درباره نژادپرستی خانواده سلطنتی گفت که آنها قبل از به دنیا آمدن پسرشان«آرچی» نگران بودند که چقدر پوست او تیره خواهد بود.

مگان افزود که عنوان «پرنس» از پسرشان «آرچی» که اکنون یک سال دارد دریغ شده است زیرا خانواده سلطنتی نگران «میزان تیره بودن پوست نوزاد» بودند.

با گذشت نزدیک به سه سال از این ازدواج، مگان برخی از اعضای خانواده سلطنتی را بدون ذکر نام، متهم به اظهارات نژادپرستانه کرد.

شاهزاده هری نیز در این مصاحبه که یکشنبه شب از شبکه «سی بی اس» پخش شد، گفت که خانواده‌اش آنها را از نظر اقتصادی بایکوت کرده‌اند و پدرش شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا او را رها کرده و در دوره‌ای حاضر به برقراری تماس با او نشده است.

کاخ باکینگهام هنوز هیچ اظهار نظری درباره این مصاحبه نداشته است.

مگان مارکل و شاهزاده هری در ماه ژانویه سال گذشته از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کردند و برای زندگی به آمریکا رفتند.

شاهزاده هری در این مصاحبه همچنین گفت که از خانواده سلطنتی به این دلیل جدا شده است که آنها همسرش مگان را درک نمی کردند.

این زوج جدا شده از خانواده سلطنتی در این مصاحبه مستقیما به ملکه الیزابت حمله‌ای نکردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه روسیه از «نژادپرستی» علیه سفیدپوستان در آمریکا ابراز نگرانی کرد

نوه ملکه بریتانیا: ما اصلا نژادپرست نیستیم

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟