Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا زبان انگلیسی پس از برکسیت همچنان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند؟

جمع کردن پرچم انگلیس
جمع کردن پرچم انگلیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی خبرها در فضای مجازی حکایت از آن داشت که اتحادیه اروپا استفاده از زبان انگلیسی را پس از رسمی شدن برکسیت در روز جمعه اول ژانویه ۲۰۲۱ کنار خواهد گذاشت و آن را به زبان کاری تنزل خواهد داد.

آگهی

کمیسیون اروپا اعلام کرد زبان انگلیسی پس از برکسیت در سال ۲۰۲۱ همچنان به عنوان زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

پیش از این برخی خبرها در فضای مجازی حکایت از آن داشت که اتحادیه اروپا استفاده از زبان انگلیسی را پس از رسمی شدن برکسیت در روز جمعه اول ژانویه ۲۰۲۱ کنار خواهد گذاشت و آن را به زبان کاری تنزل خواهد داد.

اما اتحادیه اروپا در پاسخ به یورونیوز قاطعانه این خبر را تکذیب کرد و آن را شایعه دانست. یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز گفت که انگلیسی، زبان رسمی اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ یک نماینده شناخته شده پارلمان اروپا گفته بود «اگر بریتانیا را نداشته باشیم، انگلیسی هم نداریم.»

زبان انگلیسی از سال ۱۹۷۳ به عنوان زبان رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد. این در حالی بود که اگر چه بریتانیا به عنوان تنها کشور عضو اتحادیه اروپا، زبان رسمی‌اش انگلیسی بود اما دیگر کشورهای عضو نیز از انگلیسی استفاده می‌کردند. البته زبان‌های متفاوت برای زبان رسمی اتحادیه اروپا نامزد شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال وب سایت رسمی اتحادیه اروپا تأکید کرده است که زبان انگلیسی حتی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یکی از زبان‌های رسمی ایرلند و مالت است.

کمیسیون اروپا پس از همه پرسی بریتانیا در ژوئن ۲۰۱۶ در بیانیه‌ای تأکید کرده بود که هرگونه تغییر در نظام زبان نهادهای اتحادیه اروپا منوط به رأی موافق شورای اروپایی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سختگیری جدید برای شهروندان کشورهای ثالث عازم به بریتانیا که از فرانسه عبور می‌کنند

لباس‌هایی با «پیام برکسیتی»؛ از کراوات جانسون تا کلاه ملکه الیزابت

زبان انگلیسی با لهجه جنوبگان؛ تلفظ‌های همسان زبانی چگونه شکل می‌گیرند؟