Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بارنیه:‌ بریتانیا همچنان می خواهد امتیازات یک عضو اتحادیه اروپا را حفظ کند

میشل بارنیه
میشل بارنیه Copyright Yves Herman/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Yves Herman/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر مسئول مذاکرات برکسیت با انتقاد از بریتانیا گفت که دولت این کشور همچنان می خواهد امتیازات یک عضو اتحادیه اروپا را حفظ کند اما کمیسیون اجازه چنین کاری را نخواهدداد.

آگهی

میشل بارنیه، کمیسر مسئول مذاکرات پسابرکسیت می گوید «در زمینه مراودات تجاری بین اتحادیه اروپا و بریتانیا، این کشور توقعات زیادی دارد که ما نمی توانیم آنها را بپذیریم.»

کمیسر فرانسوی که برای ارائه بیلانی از پیشرفت مذاکرات پسابرکسیت با خبرنگاران در بروکسل گفتگو می کرد در سخنان خود تاکیدکرد که دولت محافظه کار بریتانیا در بسیاری از زمینه های تجارتی خواسته های بسیار فراتری از «پیمان های تجاری بین اروپا و کانادا و یا ژاپن دارد.»

وزیر پیشین دولت فرانسه در دوران نیکلا سارکوزی اعلام کرد: «بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شده اما بسیاری از مطالبات این کشور شباهت زیادی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد.»

به گفته این کمیسر، دولت بوریس جانسون می خواهد همان منافع و امتیازاتی را که پیش از خروج از اتحادیه اروپا داشت حفظ کند و این امکان ندارد. بارنیه صراحتا در سخنان خود تاکیدکرد که «کمیسیون اروپا اجازه چنین کاری را به بریتانیا نخواهد داد.»

بریتانیا رسما از تاریخ ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شد.

این کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ زمان دارد تا بر سر ادامه روابط تجاری و امنیتی خود با اتحادیه اروپا به توافق برسد. مذاکرات پسابرکسیت در در هفته ها و دو ماه اخیر به کندی پیش می رود و هیچ نشانه ای از پیشرفت مذاکرات وجود ندارد. از روز جمعه بار دیگر مذاکرات ازسرگرفته خواهد شد و قرار است بوریس جانسون در ماه جاری میلادی با اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا دیدارو گفتگو کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزرای اول اسکاتلند و ولز خواستار تمدید دوره انتقالی برکسیت شدند

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها