Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وزرای اول اسکاتلند و ولز خواستار تمدید دوره انتقالی برکسیت شدند

پرچم ولز در کنار پرچم بریتانیا و اتحادیه اروپا
پرچم ولز در کنار پرچم بریتانیا و اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که «رسما» به اتحادیه اروپا اطلاع داده است که قصد ارائه درخواست تمدید دوره انتقالی برکسیت را ندارد.

آگهی

نیکولا استورجن و مارک دریکفورد، وزرای اول اسکاتلند و ولز روز جمعه با ارسال نامه ای به بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا خواستار تمدید دوره انتقالی برکسیت شدند.

این در حالی است که دولت بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که «رسما» به اتحادیه اروپا اطلاع داده است که قصد ارائه درخواست تمدید دوره انتقالی برکسیت را ندارد.

بریتانیا بنا به توافق موجود با اتحادیه اروپا با وجود خروج از این اتحادیه تا پایان سال جاری میلادی به اجرای مقررات آن ادامه می دهد. وزرای اول اسکاتلند و ولز در نامه خود تاکید کرده اند که عدم تمدید دوره انتقالی برکسیت با توجه به بحران شیوع ویروس جدید کرونا یک «بی ملاحظگی فوق العاده» محسوب خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته وزرای اول اسکاتلند و ولز عدم تمدید دوره انتقالی برکسیت در صورت عدم دستیابی به توافق با بروکسل به کسب و کارهای بریتانیا که از بحران شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» آسیب دیده اند «یک شوک اقتصادی و اجتماعی» دیگر وارد خواهد کرد.

دولت بریتانیا در حالی به اتحادیه اروپا اعلام کرده است که به دنبال تمدید دوره انتقالی برکسیت نیست که نخست وزیر این کشور قرار است روز دوشنبه با سران اتحادیه اروپا در مورد خروج از بن بست در مذاکرات بین دو طرف گفتگو کند. گفتگوی بوریس جانسون با اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل، رئیس شورای اروپا قرار است دوشنبه بعدازظهر با استفاده از تماس ویدئویی صورت گیرد.

چهارمین دور مذاکرات بین لندن و بروکسل هفته گذشته بدون دستیابی به پیشرفت قابل توجه پایان یافته بود. میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا پس از پایان آخرین دور مذاکرات تاکید کرده بود که دو طرف نمی توانند به صورت نامحدود به این شکل از مذاکرات بی نتیجه ادامه دهند.

بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) مذاکره با بروکسل بر سر آینده روابط دو طرف را آغاز کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر اول اسکاتلند خواستار برگزاری همه‌پرسی استقلال از بریتانیاست

بارنیه:‌ بریتانیا همچنان می خواهد امتیازات یک عضو اتحادیه اروپا را حفظ کند

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد