Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بریتانیا: 'اظهارنامه سیاسی برکسیت' به معنای توافق با اتحادیه‌‌ اروپا نیست

لندن
لندن Copyright Matt Dunham/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Matt Dunham/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از Imani Kalesar Masoud
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بریتانیا روز سه شنبه گفت «اظهارنامه سیاسی برکسیت» که لندن بر سر آن با اتحادیه اروپا توافق کرده یک «پیمان» نیست و بنابراین اختلاف تفسیر و تعبیرهای مختلف از آن وجود دارد و اتحادیه اروپا نمی‌تواند آن را مبنای خود قرار دهد.

آگهی

 بریتانیا روز سه شنبه اعلام کرد «اظهارنامه سیاسی برکسیت» که لندن بر سر آن با اتحادیه اروپا توافق کرده است یک «پیمان» نیست و بنابراین اختلاف تفسیر و تعبیرهای مختلف از آن وجود دارد و اتحادیه اروپا نمی‌تواند آن را مبنای خود قرار دهد.  

بریتانیا و اتحادیه اروپا در اکتبر سال ۲۰۱۹ بر سر اظهارنامه سیاسی ۳۱ صفحه‌ای که جهت گیری آینده مذاکرات برکسیت را مشخص می‌کند توافق کردند، اظهارنامه‌ای که به نوشته رویترز برای طرفین الزام‌آور نیست.

«پنی مورداونت»، عضو غیرموظف کابینه بوریس جانسون که در جلسات کابینه حق رای دارد، در پارلمان بریتانیا خطاب به نمایندگان گفت:‌‌ « اظهارنامه سیاسی یک پیمان نیست، اختلاف نظر در تعبیرها نزد هر دو طرف وجود خواهد داشت و نکته‌ای که ما در چند روز گذشته بر آن تأکید کرده‌ایم این است که اتحادیه اروپا نمی تواند در تعبیر کردن‌ها داوری کند.»

خانم مورداونت در پاسخ به سوالی پیرامون حکم دادگاه قانون اساسی آلمان گفت که این حکم تصریح می‌کند بریتانیا کشوری مستقل است و به محض این که اتحادیه اروپا این اصل را پذیرفت، پیشرفت در مذاکرات برکسیت و توافق تجارت آزاد محقق شدنی است. 

وی در ادامه افزود دادگاه قانون اساسی آلمان تاکید دارد که ما کشوری مستقل و برابر هستیم و اتحادیه اروپا باید این را بپذیرد و بی‌تردید تصمیم این دادگاه برای اتحادیه اروپا تبعاتی خواهد داشت که می‌بایست آن را در نظر بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرجام برکسیت؛ بریتانیا پس از ۴۷ سال از اتحادیه اروپا جدا شد

تبعات اقتصادی کوتاه‌مدت برکسیت چیست؟

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟