Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش برخی از نمایندگان پارلمان اروپا برای تحریم جام جهانی روسیه

تلاش برخی از نمایندگان پارلمان اروپا برای تحریم جام جهانی روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ربکا هارمز عضوی از حزب سبزها و نماینده پارلمان اروپا نزدیک به سه ماه است از همکاران خود خواسته است تا فراخوانی را در جهت تحریم جام جهانی روسیه امضا کنند اما تنها شصت نماینده پارلمان این فراخوان را امضا کرده اند.

آگهی

شهرهای روسیه این روزها مرکز جهان شده اند چرا که میزبان مهم ترین رویداد ورزشی سال جام جهانی فوتبال هستند. پنج شنبه افتتاحیه بازی ها است که عربستان به دیدار روسیه خواهد رفت.

همزمان اقلیتی از نمایندگان پارلمان اروپا نزدیک به سه ماه است که کارزاری برگزار کرده اند برای تحریم روسیه در میزبانی جام جهانی. ربکا هارمز، نماینده حزب سبزها در پارلمان اروپا در سه ماه گذشته در راستای این کارزار، فراخوانی تهیه کرد و برای همکاران خود در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرستاد تا کشورهای عضو اتحادیه اروپایی بازیهای جام جهانی روسیه را تحریم کنند.

در سه ماه گذشته وی تنها موفق شده است کمتر از ۶۰ نماینده پارلمان اروپا را باخود همراه کند، در حالیکه بیشتر از ۷۰۰ نماینده در صحن پارلمان وکالت می کنند.

بیشتر بخوانید:

گفتگوی یورونیوز با افشین پیروانی و حمید استیلی در باره قرعه ایران در جام جهانی

«قاشق های روسی» جایگزین «ووووزلای آفریقایی» در استادیوم های روسیه

ربکا هارمز به خبرنگار یورونیوز می گوید که کشورهای اروپایی باید علیه حکومت دیکتاتوری و مستبدانه ولادیمیر پوتین قد علم کرده و روش های غیر اروپایی و غیر غربی کاخ کرملین را محکوم کنند.

وی می گوید: «ولادیمیر پوتین در سال های اخیر مرتبا به اروپا حمله کرده است. او اهمیتی به ارزش ها و اصول اساسی اروپا نمی دهد. فساد مالی زیادی پشت پرده برگزاری جام جهانی روسیه پنهان شده است. به همین دلیل معتقدم سیاستمداران دست کم نباید در جریان بازی های جام جهانی در روسیه حضور به هم رسانند.»

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، اولین مقام رسمی یک کشور است که در جریان بازی پنج شنبه عربستان با روسیه در استادیوم محل برگزاری این بازی حضور داشت و پس از آن با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

خواست تحریم های بازی های جام جهانی و یا بازی های المپیک در تاریخ بی سابقه نیست. در سال ۱۹۸۰ ده ها کشور غربی بازیهای المپیک تابستانی مسکو را تحریم کرده بودند. دلیل آنها حمله اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان عنوان شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولید میلیون‌ها عروسک یادگاری جام جهانی روسیه در چین

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟