Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهروندان اروپا همچنان از اتحادیه اروپا حمایت می کنند

شهروندان اروپا همچنان از اتحادیه اروپا حمایت می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رییس پارلمان اروپا طی مراسمی با اعلام آغاز شمارش معکوس برای انتخابات سال آینده، نتیجه یک نظرسنجی درباره اتحادیه اروپا را ارائه کرد.

آگهی

سال آینده در چنین روزی شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا به پای صندوق های رای خواهند رفت تا نمایندگانی از کشورهای خود را راهی پارلمان اروپا کنند.

رییس پارلمان اروپا طی مراسمی با اعلام آغاز شمارش معکوس برای انتخابات سال آینده، نتیجه یک نظرسنجی درباره اتحادیه اروپا را ارائه کرد.

این نظرسنجی بر اساس مصاحبه حضوری با ۶۰۱ ۲۷ شهروند ۲۸ کشوراتحادیه اروپا در فاصله بین ۱۱ تا ۲۲ آوریل ۲۰۱۸ صورت گرفته است. ۵۰ % از پاسخ دهندگان تاریخ دقیق برگزاری انتخابات سال آینده را می دانستند و ۵۰ % از آنها به موضوعات مربوط به انتخابات پارلمان اروپا علاقه مند و آن را دنبال می کنند.

حمایت از اتحادیه اروپا

بر اساس نتایج این نظرسنجی بیش از دو سوم شرکت کنندگان یعنی ۶۷% از آنها معتقد هستند که عضویت در اتحادیه اروپا به نفع کشورشان بوده است. این اولین بار است که چنین درصد بالایی برای موافقان عضویت در اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است. ۲۵ % پاسخ دهندگان معتقدند عضویت در اتحادیه اروپا نه مثبت است و نه منفی است. تنها ۱۲% معتقد هستند که عضویت در این اتحادیه به نفعشان نیست. با این حال ۴۸% معتقد هستند که صدایشان در پارلمان اروپا شنیده می شود.

معرفی نامزد برای ریاست کمیسیون اروپا

۴۹ % از شرکت کنندگان در نظرسنجی امکان معرفی نامزد برای ریاست کمیسیون اروپا توسط احزاب سیاسی قبل از برگزاری انتخابات را مفید ارزیابی کرده و معتقدند این فرآیند آن ها را تشویق می کند تا در انتخابات شرکت کنند و رای دهند. اما ۷۰ % از پاسخ دهندگان این فرآیند را لازم اما کافی نمی دانند. آنها معتقدند باید در کنار این فرآیند، درباره مسائل مهم اتحادیه اروپا و آینده آن در پارلمان بحث جدی شود.

دموکراسی در اروپا

۵۵ % از پاسخ دهندگان از نحوه عملکرد دموکراسی در کشورهای خودشان و ۴۶% در اتحادیه اروپا راضی هستند. مطابق این نظرسنجی بیشتر شهروندان کشورهای بزرگتر عضو اتحادیه اروپا از نحوه عملکرد دموکراسی در اتحادیه اروپا راضی نیستند.

احزاب سیاسی ضد ساختار حاکم

بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ ، بیش از ۷۰ حزب جدید و ائتلافات سیاسی در کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا شکل گرفته است. تعداد قابل توجهی از این احزاب جدید، ضد ساختار سیاسی حاکم و اتحادیه اروپا هستند. با اینکه شرکت کنندگان در این نظرسنجی با عضویت در اتحادیه اروپا موافق هستند اما در عین حال، تشکیل احزاب ضد ساختار و ملی گرا را مثبت ارزیابی می کنند. بیش از ۵۰ % از آنها این احزاب را تهدیدی برای دموکراسی نمی دانند در مقابل، ۳۸% معتقدند که احزاب ضدساختار دموکراسی را تهدید می کند. ۷۰ % از شرکت کنندگان معتقدند تنها ضد «ساختار» بودن، مشکلی را حل نمی کند با این حال ۵۶ % می گویند احزاب ضد ساختار، تغییرات واقعی به ارمغان خواهند آورد. ۵۳ % معتقدند این احزاب در مقایسه با ساختار سیاسی حاکم در یافتن راه حل برای مشکلات بهتر هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتغالی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از انتخابات پارلمان اروپا می‌گویند

نمایندگان پارلمان اروپا به موگرینی: فروش اسلحه به عربستان را ممنوع کنید

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد