Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تدابیرجدید کمیسیون اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم

تدابیرجدید کمیسیون اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در سالهای اخیر اروپا با چالش بی‌سابقه تروریسم مواجه است. صدها نفر در دو سال اخیر در این قاره قربانی حملات تروریستی گروههای اسلامگرا وابسته به داعش شده اند. کمیسیون اتحادیه اروپا تدابیر جدیدی برای مبارزه با تروریسم تدارک دیده است.

بروکسل در سال ۲۰۱۶ مورد یکی از شدیدترین حملات تروریستی قرار گرفت. در حال حاضر مرکزی برای مبارزه با افراطی گری در این شهر تاسیس شده است. یکی از مسئولان این مرکز می گوید: «تنها یک دلیل را نمی توان برای افراطی شدن جوانان عنوان کرد. در واقع به همین دلیل هم می توان گفت استاندارد واحدی برای تشخیص و مبارزه با افراط گرایی وجود ندارد. باید افراط گرایی را شهر به شهر و محله به محله از هم تمیز دهیم تا با مدلی درست با آن برخورد کنیم.»

پاریس، لندن، بارسلون و برلین تنها بخشی از شهرهای مهم اروپایی هستند که قربانی حملات تروریستی شده اند.

کمیسر مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا می گوید: « بدلیل اینکه تروریستها روشهایشان را مرتبا تغییر می دهند ما هم ناگزیر باید روشها را تغییر دهیم.»

در تدابیر جدید کمیسیون اروپا مواردی چون درخواست مجوز برای مشتریان موادی که می توان در ساخت بمب از آن بهره گرفت، مبارزه با افراط گرایی و همکاری با کشورهای همسایه اتحادیه اروپا از جمله کشورهای شمال آفریقا ذکر شده است. کمیسیون اروپا می خواهد با کشورهای شمال آفریقا، ترکیه و اسراییل همکاریهای گسترده‌ای برای مبارزه با تروریسم داشته باشد.

کمیسیون همچنین خواستار یکسان کردن تجهیزات و فناوریهای لازم برای مبارزه با حملات تروریستی در سراسر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپایی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟