عدم کسب توافق در دور سوم مذاکرات برکسیت

عدم کسب توافق در دور سوم مذاکرات برکسیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دور سوم مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به پایان رسید اما هم چنان ترسیم چشم انداز یک توافق جامع و کلی بین اتحادیه و بریتانیا بعید به نظر می رسد. این مذاکرات در محل کمیسیون اروپا در بروکسل دنبال می شود. میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد کمیسیون اروپا اعلام کرد که نمی توان گفت در دور سوم مذاکرات، پیشرفت قاطعی حاصل شده است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی که در ساختمان کمیسیون اروپا برگزار می شد گفت دولت ترزا می خود را به انجام تعهداتی که اتحادیه اروپا پس از برکسیت در قبال اشخاص ثالث پذیرفته است،‌ متعهد نمی داند.

میشل بارنیه درپاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره روند پیشرفت مذاکرات، گفت: «بریتانیا می خواهد نظر خود را کاملا تحمیل کند و کنترل روند مذاکرات را در دست بگیرد. آنها تنها می خواهند نظر خود را به کرسی بنشانند. آنها همچنین می خواهند قوانین و نظرات خود را به اتحادیه اروپا تحمیل کنند. تنها می توانم بگویم که احقاق این امر کاملا غیرممکن است. شما نمی توانید بیرون بازار مشترک بمانید اما برای قوانین داخلی آن تصمیم بگیرید.»

دیوید دیویس، وزیر برکسیت دولت محافظه کار بریتانیا هم در این کنفرانس خبری گفت که اولویت دولت بریتاینا در مذاکرات برکسیت بی‌تردید قوانین بریتانیا و احترام به حقوق و منافع شهروندان این کشور است.

دیوید دیویس گفت: «همانطور که پیشتر گفته‌ام درباره بدهیهای معقبه کمیسیون از ما توقعاتی دارد که ما برای پرداخت آنها باید به مالیت دهندگان بریتانیایی رجوع کنیم و نظر آنها را جویا شویم. اما همانطور که پیشتر هم گفته ایم طبق ماده ۵۰ توافقنامه اولیه تمامی مفاد مذاکرات جدید با روح قوانین بریتانیا و احترام به شهروندان این کشور همراه باشد.»

در این کنفرانس مطبوعاتی میشل بارنیه تاکید کرد نقش تنظیمی و اجرای قانون اتحادیه اروپا در بازار واحد اروپایی، به واسطه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تضعیف نخواهد شد.

برکسیت اثرات کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت بر بریتانیا و اتحادیه اروپا و بر اقتصاد کل جهان خواهد گذاشته است. طبق توافقهای اولیه بریتانیا بطور کامل از سال ۲۰۱۹ از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟