Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حرکت نمادین امامان فرانسه برای مقابله با تروریسم

حرکت نمادین امامان فرانسه برای مقابله با تروریسم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک به ۳۰ تن از امامان جماعت و خطیبان مساجد و شهرهای فرانسه در اعتراض به تروریسمی که بنام اسلام جان بسیاری را در جهان و اروپا گرفته است در شهرهای مهم اروپایی قربانی تروریسم دست به راهپمیایی زده…

آگهی

نزدیک به ۳۰ تن از امامان جماعت و خطیبان مساجد و شهرهای فرانسه در اعتراض به تروریسمی که بنام اسلام جان بسیاری را در جهان و اروپا گرفته است در شهرهای مهم اروپایی قربانی تروریسم دست به راهپمیایی زده اند. خبرنگار یورونیوز در بروکسل که سال گذشته یکی از اصلی ترین قربانیان تروریسم در قاره سبز بود با یکی از برجسته ترین مقامات جامعه مسلمانان فرانسه گفتگو کرد.

حسن شلقومی، خطیب مسجد شهر درانسی فرانسه درباره این حرکت گفت: «این راهپیمایی را بیاد قربانیان حملات تروریستی سالهای اخیر انجام می دهیم تا به جهانیان نشان دهیم که دین ما اسلام ربطی به خشونت و وحشیگری ندارد، اقلیتی که بنام اسلام دست به خشونت می زنند از ما نیستند و اکثریت مسلمان مقیم اروپا هزینه آنرا می پردازند. امامانی که پا به این عرضه گذاشته اند بنوعی با زندگی و خانواده هایشان نیز خداحافظی کرده اند. چرا که ما همه روزه از سوی آنها تهدید می شویم.»

حسن شلقومی خود بارها از سوی حامیان داعش در فرانسه تهدید به مرگ شده است. او پس از حملات پاریس با سخنان تندی که علیه دولت خلافت اسلامی موسوم به داعش ایراد کرد مورد محافظت مستقیم دولت فرانسه قرار گرفت.

بروکسل پایتخت بلژیک که به کانون تمرکز حامیان و اعضای اسلام گرایان داعش شهرت دارد سال گذشته شاهد حملات تروریستی در فرودگاه بین المللی و متروی این شهر بود. دهها تن در اثر این دو حمله جان باختند.

ژان ژامبون، وزیر کشور بلژیک با شرکت در گردهمایی این امامان به خبرنگاران گفت: « این یک حرکت نمادین فوق العاده از سوی جامعه مسلمانان در اروپا است. ما همیشه گفته ایم که اکثریت مسلمانان با وحشیگریهای داعش مخالف هستند. امروز این رهبران مذهبی نشان می دهند که دین اسلام دشمن بزرگ وحشی گری است و بی تردید مسلمانان خود بزرگترین قربانیان گروه های افراطی هستند.»

این رهبران مذهبی در پاریس، بروکسل و برلین حضور یافته اند. پایتختهای اروپایی که بعلاوه لندن در تیررس اعضای داعش بوده اند. این امامان چهار روز دیگر، در چهاردهم ژوییه روز پیروزی انقلاب و روز ملی فرانسه به نیس می روند. شهر جنوبی فرانس که سال گذشته در چهاردهم ژوییه یکی از اعضای داعش با یک کامیون به میدان محل گردهمایی مردمی که در این روز برای دیدن مراسم آتش بازی جمع شده بودند حمله ور شده و جان بیش از هشتاد نفر را گرفت.

امامان جماعت مساجد شرکت کننده در این راه پیمایی نمادین یکشنبه با پیام «انسانیت و برادری در برابر تروریسم» در کلیسای «یادبود قیصر ویلهلم» برلین، جایی که دسامبر سال گذشته یک کامیون با ورود به بازار کریسمس در خیابان «شارلوتنبرگ» با زیرگرفتن جمعیت منجر به کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن ۵۰ نفر شد، نماز خواندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟