فدریکا موگرینی: فرمان ترامپ شامل شهروندان اروپایی دوتابعیتی نمی شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فدریکا موگرینی: فرمان ترامپ شامل شهروندان اروپایی دوتابعیتی نمی شود

فدریکا موگرینی، مسئول اداره سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامل شهروندان اروپایی دوتابعیتی نمی شود.

خانم موگرینی گفت: «وزارت خارجه آمریکا دیروز مشخصا اعلام کرد که شهروندان اروپایی مشمول این دستور نمی شوند، حتی اتباع دو تابعیتی ۷ کشور مورد نظر هم شامل این فرمان نمی شوند. روشن شدن این موضوع باعث خوشحالی ماست، ولی نظر کلی ما را درباره این فرمان اجرایی تغییر نمی دهد.»

گی ورهوفشتات، رهبر ائتلاف احزاب لیبرال در پارلمان اروپا درباره بحران های پیش روی اتحادیه اروپا اظهار داشت: «از یک طرف با پوتین سلطه گر روبرو هستیم که اروپا را به چالش می طلبد و از سوی دیگر هم رئیس جمهور ترامپ سیاستهای ملی گرایانه و پوپولیستی دارد و خواهان تجزیه اتحادیه اروپاست. از جنوب هم گروه های اسلام گرا تهدیدمان می کنند. در این میان، تعداد زیادی هم خواستار نابودی اتحادیه اروپا هستند. باید متحد شویم و پاسخ واحدی به این تهدیدها بدهیم.»

نایجل فاراژ، نماینده بریتانیایی پارلمان اروپا و از طرفداران آقای ترامپ اما با اکثر همکارانش هم نظر نیست. رهبر سابق حزب یوکیپ گفت: «شعارهای ضد آقای ترامپ که در اینجا شنیده شد، حقیقت و اصل پروژه اروپای واحد را نشان داد، پروژه های که کلا ضد آمریکایی است.»