Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کیفیت زندگی کاری؛ ایجاد احساس رضایت و شادی در کارمندان

کیفیت زندگی کاری؛ ایجاد احساس رضایت و شادی در کارمندان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کار کردن قرار نیست همیشه با احساس خستگی و رنج همراه باشد، بلکه می توان سر کار احساس شادی، سلامتی و کارایی بیشتری داشت.

کار کردن قرار نیست همیشه با احساس خستگی و رنج همراه باشد، بلکه می توان سر کار احساس شادی، سلامتی و کارایی بیشتری داشت. در این برنامه کندو کاو در سوئد و آلمان با کارمندان و کارفرمایانی ملاقات می کنیم که همین نظر را دارند.

در اروپا بزرگسالان به طور متوسط یک سوم عمر خود را می خوابند، یک سوم آن را هم کار می کنند. البته بقیه عمرشان را به تفریح و سرگرمی نمی گذرد: انجام کارهای منزل، زمانی برای رفت و آمد به محل کار، پرداخت قبضها، خرید موادغذایی، تمیز کردن خانه و غیره. لیست کارهایی که باید انجام بدهند طولانی است.

پس چگونه می توان در محل کار، جایی که بیشترین ساعات عمر خود را می گذرانیم احساس شادی کنیم؟ صحبت از بطور متوسط ۴۰ ساعت در هفته است. طبق مطالعات، هر چه بیشتر درمحل کار احساس شادی و رضایت داشته باشید، کارایی تان بیشتر خواهد شد. پس شادی در محل کار هم به نفع کارمند است، هم به نفع کارفرما و هم به نفع کل جامعه.

دراین برنامه کندوکاو می بینیم که در سوئد تعدادی از شرکتها ساعات کار روزانه را کاهش داده اند و همه از آن خوشحالند. به گوتنبرگ، دومین شهر سوئد می رویم. در بسیاری از شرکتهای خصوصی و دولتی در این شهر ساعت کاری از هشت ساعت به شش ساعت در روز کاهش پیدا کرده است، بدون اینکه حقوق کارمندان تغییری بکند. در آلمان هم می بینیم که انعطاف ساعات کاری بیشتر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیشترین و کمترین میزان رضایت از زندگی در اتحادیه اروپا مربوط به کدام کشورها است؟

سوءاستفاده حرفه‌‌‌ای کارفرما؛ کارمند فرانسوی غرامت ۶۰ هزار یورویی دریافت کرد

چه عواملی باعث شادی و رضایت کارمندان در محیط کار می شود؟