دیدار رهبران ایتالیا، آلمان و فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دیدار رهبران ایتالیا، آلمان و فرانسه

رهبران سه کشور ایتالیا، آلمان و فرانسه روز دوشنبه با یکدیگر دیدار و درباره مسایل مهم اروپایی و بین المللی گفتگو کردند.

مساله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، راههای مقابله با تروریسم و افراطی گرایی و همچنین بحران مهاجرت مهمترین موضوع های مطرح شده در این دیدار بود.

ماتیو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا که میزبان این دیدار بود در سخنانی بر روی ناو هواپیمابر گاریبالدی، تاکید کرد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به معنی پایان اروپا نیست.

وی گفت: «خیلی ها فکر کردند که با خروج بریتانیا، اروپا تمام شده، اما اینطور نیست. ما به انتخاب مردم بریتانیا احترام می گذاریم اما می خواهیم فصلی جدید برای آینده بنویسیم. به همین دلیل، امنیت داخلی، امنیت خارجی، تلاش برای دفاع مشترک، همکاری میان سازمان های اطلاعاتی، تقویت صنایع نظامی داخلی و پروژه جامعه اروپا برای امنیت در اولویت برنامه های ماست.»

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیز بر لزوم مبارزه با تروریسم و دفاع مشترک از مرزها تاکید کرد. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب تردید سرمایه گذاران شده و باید این تردیدها را برطرف کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در سخنان خود همکاری ترکیه بر سر پناهجویان را مثبت خواند و تاکید کرد این گونه همکاری ها باید تقویت شوند.