جاده های اروپا امن ترین در جهان است

جاده های اروپا امن ترین در جهان است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جاده های اروپا همچنان در میان امن ترین راههای ترابری در جهان قرار دارد هرچند که موارد تصادفهای مرگبار در سال گذشته افزایش یافته است. در آماری که روز

آگهی

جاده های اروپا همچنان در میان امن ترین راههای ترابری در جهان قرار دارد هرچند که موارد تصادفهای مرگبار در سال گذشته افزایش یافته است.

در آماری که روز پنجشنبه از طرف کمیسیون اروپا منتشر شد، تایید شده است که جاده های اروپا در مجموع امن هستند. در سال دو هزار و پانزده، بیست و شش هزار نفر در تصادفهای رانندگی در جاده های اروپا کشته شدند که نسبت به پنج سال پیش کاهش یافته، اما نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نکرده است.

ویولتا بلوش، کمیسر اتحادیه اروپا در امور راه و ترابری، ضمن اشاره به اشتباهات انسانی بعنوان عامل عمده تصادفات رانندگی گفت باید این معضل مورد بررسی قرار گیرد.

درصد تصادفات مرگبار در اتحادیه اروپا نسبت به آمریکا کمی بیش از پنجاه و یک درصد در هر یک میلیون شهروند، و در سطح جهانی یکصد و هفتاد و چهار درصد است.

آمار تصادفات رانندگی در اتحادیه اروپا از کشور به کشور فرق می کند. در طول سال گذشته، شاخص تصادفات مرگبار درکشورهایی که در گذشته بد عمل کرده بودند، پیشرفت نشان داد.

هزینه درگذشت و جراحت قربانیان تصادفات رانندگی در اروپا در طول پنج سال گذشته، بیش از یکصد میلیارد یورو برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟