Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگرانی شهروندان از نقص فنی در نیروگاه اتمی «تی آنژ» بلژیک

نگرانی شهروندان از نقص فنی در نیروگاه اتمی «تی آنژ» بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش از رودولف هربرت خبرنگار اعزامی یورونیوز نقص فنی در راکتور شماره یک نیروگاه اتمی «تی آنژ» در نزدیکی شهر لی یژ بلژیک موجب افزایش نگرانی شهروندان

آگهی

گزارش از رودولف هربرت خبرنگار اعزامی یورونیوز

نقص فنی در راکتور شماره یک نیروگاه اتمی «تی آنژ» در نزدیکی شهر لی یژ بلژیک موجب افزایش نگرانی شهروندان شده است.

چند روز پیش مسئولان، یک رآکتور نیروگاه را به دلیل نقص فنی خاموش کردند و این رآکتور در دست تعمیر است. شهروندان این منطقه نگرانند که حادثه ای رخ دهد.

شهرهای آخن آلمان، ماستریخت هلند و لی یژ، نمور، بروکسل و هاسلت بلژیک در نزدیکی نیروگاه اتمی «تی آنژ» قرار دارند.

یکی از شهروندان به یورونیوز گفت: «هیچ نگرانی ندارم. پدرم در نیروگاه کار می کند و از اتفاقاتی که در آنجا می افتد اطلاع دارم.»

فرد دیگری می گوید: «با مشکل کمبود شغل مواجه هستیم. اگر کارگران نیروگاه بیکار شوند آیا می توان شغل دیگری برای آنها یافت؟»

سباستین بیرگ، سخنگوی فدراسیون کنترل نیروگاههای اتمی در بلژیک معتقد است که جای هیچ نگرانی نیست. او گفت: «نیروگاه از سطح ایمنی لازم برخوردار است و مشکلی ندارد. بنابراین همچنان می توان از این نیروگاه بهره برداری کرد.»

از سوی دیگر، مارسل فلیپ، شهردار آخن خواستار بسته شدن نیروگاه است: «در صورت بروز یک مشکل فنی، امکانات لازم را برای کنترل وضعیت نداریم. بنابراین خسارتهای زیادی به منطقه وارد خواهد شد. شهروندان زیادی هم خواستار بسته شدن نیروگاه «تی آنژ» هستند.»

والتر شوماخر، از یک سازمان غیردولتی مخالف انرژی اتمی گفت: «مقامات نیروگاه نمی خواهند حقیقت را به مردم بگویند. این امر موجب افزایش نگرانی ها می شود.»

یک از شهروندان آخن نیز ضمن اشاره به تبعات سهمگین بروز یک حادثه، به یورونیوز گفت: «امروز در روزنامه چاپ آخن خواندم که در صورت بروز یک حادثه، مقامات نیروگاه مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو غرامت خواهند دارد. این به یک جوک شبیه است. ما در معرض خطر هستیم. تبعات منفی چنین حادثه ای را نمی توان با پرداخت پول جبران کرد.»

دادگاهی در بروکسل هفته آینده درباره آینده نیروگاه «تی آنژ» تصمیم خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«چیزی به اسم راکتورهای اتمی امن وجود ندارد»

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند