Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«چیزی به اسم راکتورهای اتمی امن وجود ندارد»

«چیزی به اسم راکتورهای اتمی امن وجود ندارد»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راکتور اتمی «تی هانژ» بلژیک که در مرز مشترک این کشور با هلند و آلمان قرار دارد و سالها موضوع بحث های داغ بر سر نشت مواد رادیواکتیو آن و پنهانکاری

آگهی

راکتور اتمی «تی هانژ» بلژیک که در مرز مشترک این کشور با هلند و آلمان قرار دارد و سالها موضوع بحث های داغ بر سر نشت مواد رادیواکتیو آن و پنهانکاری های دولت بلژیک بوده است، پس از یک دهه که به دلیل نقص فنی خاموش بوده ، بار دیگر به چرخه تولید نیرو پیوسته است.

روز سه شنبه نمایندگان بلژیک، آلمان و هلند در بروکسل به بحث نشستند.

الیور پاش، نخست وزیر منطقه آلمانی نشین بلژیک گفت: «باید از گزارش مشترک (مربوط به راکتور اتمی) نتیجه گیری درست کرد. برای مثال، اگر مسئله ایمنی وجود داشته باشد، این راکتور باید از چرخه تولید انرژی خارج شود.»

نماینده سازمان صلح سبز اصولا با هرگونه استفاده از نیروی اتمی مخالفت کرد. آقای الووا گلوریو گفت: «روشن است که چیزی به اسم نیروی اتمی امن وجود ندارد. حوادث فاجعه بار در هر راکتور اتمی در هر جای دنیا و قطعا در بلژیک ممکن است که راکتورهایی را بکار گرفته که چهل و یکسال از عمرشان می گذرد. تنها چند ماه پیش، دولت تصمیم گرفت راکتورهایی را که مملو از ترک هستند، بار دیگر روشن کند. این آغازی بر یک فاجعه اتمی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟