Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا موتورهای جستجوگر اینترنتی سابقه ای را که دوست نداریم پاک می کنند؟

آیا موتورهای جستجوگر اینترنتی سابقه ای را که دوست نداریم پاک می کنند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما ساندرا از اسپانیا پرسیده است: «یک سال و نیم پس از صدور رای و الزام به حذف سوابق اشخاص از اینترنت، وضعیت چیست؟ آیا غولهای

آگهی

در این برنامه سخن شما ساندرا از اسپانیا پرسیده است: «یک سال و نیم پس از صدور رای و الزام به حذف سوابق اشخاص از اینترنت، وضعیت چیست؟ آیا غولهای اینترنت از این تصمیم قضایی پیروی می کنند؟

ماکس شوزیه، کارشناس قضایی از اسکاود رپیوتیشن به این پرسش پاسخ می دهد: «یک پیامد مثبت این تصمیم حقوقی، این بوده که افکار عمومی متوجه اهمیت حریم خصوصی و حفاظت از داده های شخصی شده است. این آگاهی را هم شهروندان عادی پیدا کرده اند و هم افراد حرفه ای. اما می توان پرسید که آیا این حکم قضایی کارآیی داشته است؟ جواب ساده است: همه موتورهای جستجو از این تصمیم دیوان دادگستری اروپا تبعیت می کنند، اما در کمترین حد ممکن. نحوه تبعیت از این دستور قضایی به این شکل است که موتورهای جستجو فرمهایی را به شکل رایگان در اینترنت در اختیار همه گذاشته اند. این فرم ها ساده هستند و به راحتی می توان انها را پر کرد و از موتور جستجو خواست محتوایی را که از نظر کاربر مشکلزاست؛ حذف کند.»

وی می افزاید: «موتورهای جستجو موظف هستند هر درخواستی را بررسی کنند، اما موظف نیستند به همه تقاضاها پاسخ مثبت دهند. اگر به ارقامی نگاه کنید که گوگل اخیرا منتشر کرده است خواهید دید که گوگل ۳۵۰ هزار درخواست دریافت کرده است و به ۵۰ درصد این درخواست ها پاسخ مثبت داده است. وقتی موتورهای جست و جو تبعیت از این قانون را آغاز کردند، به نظر می رسید که حوزه اِعمال این قانون به اروپا محدود شود و در نتیجه آنها این تغییرات را تنها در نسخه های اروپایی موتورهای جستجو اِعمال کردند. اگر شما خودتان را از فهرست گوگل فرانسه حذف کنید خود به خود از فهرست گوگل بریتانیا و همه نسخه های اروپایی موتور جست و جو اروپا حذف می شوید. اما از فهرست گوگل دات کام- که نسخه بین المللی گوگل است و از نسخه های امریکایی یا کانادایی گوگل یا هر کشور دیگری که در اروپا نیست- حذف نمی شود و این نکته باعث بحث و درگیری بین اتحادیه ی اروپا و موتورهای جستجو شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها