Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا هزینه رومینگ در اتحادیه اروپا بزودی حذف خواهد شد؟

آیا هزینه رومینگ در اتحادیه اروپا بزودی حذف خواهد شد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در برنامه سخن شما جین از دوبلین پرسیده است: «اخیرا اتحادیه اروپا توافق کرد که هزینه رومینگ را حذف کند. آیا معنیش این است که به زودی در هر

آگهی

این هفته در برنامه سخن شما جین از دوبلین پرسیده است: «اخیرا اتحادیه اروپا توافق کرد که هزینه رومینگ را حذف کند. آیا معنیش این است که به زودی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا که باشم برای استفاده از تلفن همراه همان هزینه ای را باید بپردازم که در کشور خودم می پردازم؟ آیا این باعث نخواهد شد که شرکت های تلفن همراه هزینه کاربری داخلی را افزایش دهند؟»

گیلرمو بلترا، رئیس بخش حقوقی و اقتصادی سازمان حمایت از مصرف کنندگان اروپا پاسخ می دهد: «حذف هزینه رومینگ باید به این معنی باشد که هزینه استفاده از تلفن همراه در هر کشور اتحادیه اروپا یکی باشد. اما طبق قوانین اتحادیه اروپا شرکت های تلفن می توانند روی “کاربرد رومینگ تلفن همراه شما محدودیت”: http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/content/20151022IPR98802/html/End-in-sight-for-mobile-phone-%E2%80%9Croaming%E2%80%9D-fees-and-unequal-internet-accessبگذارند. مثلا در کشور خودتان رومینگ را به چند هفته یا ماه های خاصی در سال محدود کنند و در سفر تنها بتوانید درصد مشخصی از مقدار کاربرد مجاز ماهانه تان را به صورت رومینگ استفاده کنید.»

آقای بلترا می افزاید: «قرار است طرح جدید رومینگ از ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ به اجرا درآید. اما پیش از اجرا شدن طرح چند شرط باید برآورده شود که مهم ترینش اصلاح نحوه اتصال بین شرکتهای تلفن همراه است و این کار بسیار مشکلی است. بنابراین نگران هستیم که تاریخ اجرای طرح به تعویق خواهد افتاد. تا آن موقع قرار است در ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ هزینه رومینگ به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش داده شود. هزینه استفاده از خدمات تلفن همراه ۵ سنت به ازای هر دقیقه تماس، ۲ سنت برای هر پیام کوتاه و ۵ سنت به ازای هر مگابایت در خارج از کشور خواهد بود. در قوانین اتحادیه اروپا ملاحظاتی برای جلوگیری از افزایش هزینه خدمات شرکتهای تلفن همراه وجود دارد، مثلا محدودیتهایی برای هزینه هایی که شرکت ها می توانند مطالبه کنند در نظرگرفته شده است. در بخش حقوقی و اقتصادی از این مقررات جدید استقبال می کنیم و آنها را گامی در جهت رسیدن به اروپای بدون مرز می دانیم. اما به نظرمان شروط و محدودیت های این قوانین زیاد است و انتظار قوانین بهتر داریم.»

شما هم می توانید پرسشهای خود را در وبسایت برنامه مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها