تاسیس شرکت در اروپا از طریق جذب سرمایه اینترنتی

تاسیس شرکت در اروپا از طریق جذب سرمایه اینترنتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما امانوئل از پاریس پرسیده است: «چگونه می توان با جذب سرمایه جمعی از طریق اینترنت، شرکتی به راه انداخت؟ آیا برای اینگونه تامین

آگهی

در این برنامه سخن شما امانوئل از پاریس پرسیده است: «چگونه می توان با جذب سرمایه جمعی از طریق اینترنت، شرکتی به راه انداخت؟ آیا برای اینگونه تامین منابع مالی، قوانین یکسانی در سطح کشورهای اتحادیه وجود دارد؟»

الویه گجا، مدیر اجرایی شبکه اروپایی جذب سرمایه جمعی به این پرسش پاسخ می دهد: «برای کسی که می خواهد با جذب سرمایه جمعی روی شبکه، شرکت تاسیس کند چند روش وجود دارد. یک شیوه استاندارد این است که مردم اساسا بدون هیچ انتظار برگشت و سود، به شما پول بدهند. همچنین می توانید ساختاری پیش از رسیدن به مرحله فروش به وجود آورید که در قبال پولی که دریافت می کنید، پاداش کوچکی به دهنده پول برسد. مثلا یا خودتان و یا از طریق شخص دیگری خدماتی به آنها می دهید. راه دیگری هم وجود دارد که برای شرکتهای کوچک تر خیلی جذاب است و آن این است که با فروش سهام، سرمایه جذب کنید. یعنی شما بخشی از شرکت را به صورت سهام از طریق چارچوبی که روی اینترنت ساخته اید به سرمایه گذار می فروشید.»

آقای گجا می افزاید: «می توانید به صورت شخص حقیقی یا حقوقی روی شبکه وام یا تسهیلات مالی بگیرید. اما اگر می خواهید با جذب سرمایه جمعی روی اینترنت، شرکتی به راه بیاندازید، باید در وهله اول ایده یا محصول جالبی داشته باشید که قبلا آن را با دیگران آزمایش کرده باشید. سپس باید چارچوبی (پلتفورمی) روی شبکه پیدا کنید که در حالت ایده ال در همان محلی باشد که زندگی می کنید. البته برخی چارچوبها امکان تراکنش فرامرزی را فراهم می کنند. این چارچوب (پلتفورم) باید برای مقصود شما جذابیت لازم را داشته باشد و کارهای مشابه با کاری که شما می خواهید انجام دهید روی آن با موفقیت انجام شده باشد. در این صورت می توانید با این چارچوب کار را آغاز کنید. بعد باید محصولتان را با تمام جزئیات توصیف کنید و بتوانید تمام دوستان و نزدیکان و دیگران را متقاعد کنید که با استفاده از این چارچوب (پلتفورم) در رسیدن شما به هدف کمکتان کنند.

آقای گجا درباره اینکه آیا قوانین مشترکی در این زمینه در اتحادیه اروپا وجود دارد یا نه می گوید: «متأسفانه امروز در اتحادیه اروپا مقررات مشترکی برای جذب سرمایه جمعی از طریق اینترنت وجود ندارد. اما بحث های مهمی در بروکسل و در دولت های هر کشور در این باره در گرفته است و امیدواریم طی چند سال آینده مقررات مشترکی ایجاد شود.»

شما هم می توانید پرسشهایتان را در وبگاه برنامه یا از طریق شبکه های اجتماعی یورونیوز با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها