دیوان عالی اروپا: رد اطلاعات فردی از اروپا به آمریکا ممنوع است

دیوان عالی اروپا: رد اطلاعات فردی از اروپا به آمریکا ممنوع است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان عالی اروپا رای داده است که توافقنامه ای که به هزاران شرکت اروپایی اجازه می داد اطلاعات افراد را به آمریکا منتقل کنند، غیر قانونی است

آگهی

دیوان عالی اروپا رای داده است که توافقنامه ای که به هزاران شرکت اروپایی اجازه می داد اطلاعات افراد را به آمریکا منتقل کنند، غیر قانونی است.

ماکسیمیلیان شرمز، فعالی که برای حفظ اطلاعات فردی علیه فیسبوک اقامه دعوا کرده بود گفت: “سالها کمیسیون اروپا تنها سکوت اختیار کرده بود درحالیکه دو سه سال بود که این مسئله می توانست حل و فصل شود، اما همیشه می گفتند“ماه آینده…ماه آینده… .” حالا حکم دادگاه نکات بسیاری را مطرح کرده که باید رفع و رجوع شود.”

در طول این مدت، شرکتهای اروپائی بگونه ای گسترده انواع اطلاعات را در مورد افراد و دیگر شرکتها به آمریکا مخابره کردند.

فرانتس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا گفت: “ما راهنمای روشنی برای مقامات ادارات حفاظت از اطلاعات فردی تدوین خواهیم کرد که بدانند چگونه با تقاضاهای آمریکا برای رد اطلاعات، در چهارچوب حکم دادگاه عمل کنند. شهروند به حفاظت نیازمند است و شرکتها به تضمین های قانونی.”

در عین حال، دیوان عالی اروپا تاکید کرده است که حفاظت از اطلاعات فردی شامل مواردی که امنیت ملی، منافع جامعه و حکم قانون مطرح است، نمی شود و این احتمالا به معنی آن خواهد بود که نظارت بر اطلاعات فردی در مواردی ادامه خواهد داشت.

یک نماینده پارلمان اروپا به گزارشگر یورونیوز گفت: “این خطر وجود دارد که شرکتها تنها اطلاعات مربوط به اروپا را بایگانی کرده به دور اینترنت و “کلاود” در اروپا حصار بکشند. ما این را نمی خواهیم. ما خواهان ابتکار و اینترنت جهانی هستیم که تنها هنگامی میسر است که بدانیم اطلاعاتمان محفوظ است.”

این یکی از مهمترین احکام دیوان عالی اروپا در سالهای اخیر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود