Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قوانین ارث فرامرزی برای شهروندان اتحادیه اروپا

قوانین ارث فرامرزی برای شهروندان اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در برنامه سخن شما، کلارا از تولوز پرسیده است: «حق قضاوت درباره قوانین ارث فرامرزی، در اروپا برعهده چه دادگاهی است؟ قانون کدام کشور در چنین

آگهی

این هفته در برنامه سخن شما، کلارا از تولوز پرسیده است: «حق قضاوت درباره قوانین ارث فرامرزی، در اروپا برعهده چه دادگاهی است؟ قانون کدام کشور در چنین مواردی اعمال خواهد شد؟ آیا مقررات جدید اتحادیه اروپا در باره قانون ارث بین المللی وضعیت را برای شهروندان اتحادیه اروپا روشن خواهد کرد؟»

پائولو پاسکالیس، نایب رئیس شورای سردفتران اتحادیه اروپا به این پرسش پاسخ می می دهد: «بر اساس مقررات اتحادیه اروپا، رویه قضایی و قوانین کشوری که اقامتگاه اصلی متوفی بوده است، درباره تقسم ارث به اجرا گذاشته می شود. این مقررات جدید است و کار را ساده تر می کند. این مجموعه مقررات در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز ایرلند، بریتانیا، و دانمارک به اجرا در آمده است. در حال حاضر ۲۵ کشور از این مقررات برای تعیین نظام حقوقی ارث تبعیت می کنند.»

وی می افزاید: «در حال حاضر مشکل، تعریف “محل اقامت اصلی” است و در مقررات جدید اتحادیه اروپا تعریفی برای آن وجود ندارد. برای رسیدن به چنین تعریفی باید تمام جنبه های زندگی متوفی، در نظرگرفته شود: مثلا اقامتگاه اصلی متوفی پیش و به هنگام مرگ، ارتباط او با این محل، زندگی خانوادگی او و روابط اجتماعی او با افراد دیگر.»

آقای پاسکالیس می گوید که اگر مشکل تعیین “محل اقامت اصلی” حل شود، می توان قوانینی را که میراث باید با توجه به آنها به ورثه منتقل شود، از پیش تعیین کرد. وی می افزاید: «بنابراین افراد می توانند از قبل معلوم کنند که قوانین مربوط به ارثشان قوانین کشوری است که شهروندش هستند، یا اگر شهروند دو کشور هستند قوانین کشوری را انتخاب کنند که فکر می کنند برای انتقال اموال شان مناسب تر است.»

شما هم می توانید پرسشهایتان را در وبگاه یورونیوز یا شبکه های اجتماعی ما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها