اتحادیه اروپا و بحران پناهجویان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اتحادیه اروپا و بحران پناهجویان

روزانه هزاران نفر برای نجات جان خود وارد اروپا می شوند و یا در این راه جانشان را از دست می دهند. امری که اتحادیه اروپا را با دشوارترین بحران مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم مواجه کرده است.

برخی از مقامات رسمی می گویند که مرزهای باز داخل اروپا که بر اساس پیمان شنگن شکل گرفته بود، همراه با توافقنامه دوبلین در مورد روند ورود مهاجران، از هم پاشیده است.

در مقابل برخی اعتراض می کنند که اروپا به اندازه کافی تلاش نکرده است تا به قربانیان مناقشاتی کمک کند که خود این اتحادیه و بقیه جامعه بین المللی نتوانستند به آنها پایان دهند.

در جلسات اضطراری، رهبران اروپایی تلاش می کنند تا در مورد اقداماتی جدید توافق کنند، اما آیا همه اینها بسیار کم و دیرهنگام رخ نمی دهد؟ آیا شنگن در دراز مدت محکوم به شکست است؟

جان فریدریکسون، نماینده اروپای غربی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، اسکا کلر، معاون ائتلاف سبزها و اروپای آزاد در پارلمان اروپا و ری فینچ، نماینده ائتلاف حزب دموکراسی آزاد در اروپا و حزب یوکیپ که از منتقدان اتحادیه اروپا است، مهمانان این برنامه بیست و پنج ثانیه هستند. برای شنیدن نظرات مهمانان برنامه، روی ویدئوی برنامه کلیک کنید.